Naomi Watts, Amazon Stüdyoları tarafından Avusturya yapımı popüler psikolojik gerilim filmi “Goodnight Mommy”nin İngilizce versiyonunun başrolünü ve baş yapımcılığını üstlenecek.

Amazon, Animal Kingdom ve yapım şirketi Playtime ile filmin yapımını gerçekleştirecek. 2014 yılında vizyona giren orijinal film bir kült haline geldi ve Akademi Ödülleri’nde en iyi yabancı dilde film seçildi.

Matt Sobel (Take Me To The River), filmi Kyle Warren’ın senaryosundan yola çıkarak yönetiyor. David Kaplan, Joshua Astrachan, Valery Guibal ve Nicolas Brigaud-Robert ise yapımcılığını üstleniyor. Watts’ın yanı sıra, orijinal filmin yönetmenleri Severin Fiala ve Veronika Franz da projede yönetici yapımcı olarak görev yapacak.

Playtime, filmin yeniden yapım haklarını aldı ve filmi geliştirdi. Amazon, filmi dünya çapında finanse edecek ve yayınlayacak.

“Goodnight Mommy”, anneleriyle birlikte kalmaları için gönderildiklerinde, onu bandajlar içinde bulduklarında şaşıran ikiz kardeşi anlatıyor. Davranışları gittikçe daha düzensiz ve alışılmadık hale geldikçe ikizler onun bir sahtekar olduğuna ikna olur. Onların şüpheleri, sonunda telafisi mümkün olmayan ve yürek parçalayıcı sonuçlarla patlayan duygusal zihin oyunları ve anne ile çocukları arasındaki yanlış anlaşılmalara yol açar.

“En sevdiğim filmler, izleyiciyi kahramanın yolculuğuna çıkmaya davet eden filmler. “Goodnight Mommy”nin yeni yapımı, terk edilme korkusu, bize yakın olanların göründükleri gibi olmayabileceklerinin korkunç farkındalığı ve içgüdüsel hislerle sürükleyici bir kabus yaratıyor. Amazon ve eşsiz Naomi Watts ile bu harika hikayeyi yaratmak için sabırsızlanıyorum” dedi Sobel.

Watts, Alejandro Gonzalez Iñarritu’nun “21 Grams” ve daha sonra Juan Antonio Bayona’nın “The Impossible” filmiyle iki kez Akademi Ödülü adayı oldu. Daha sonrasında ise Phillip Noyce’nin “Lakewood” filminde görünecek ve şu anda Bleecker Street için gerilim filmi “Infinite Storm”u çekiyor. Her iki filmde de yapımcı olarak yer alıyor.

Playtime, 1997’den beri aktif olan ve dünyanın dört bir yanından yeteneklere ses vermeyi taahhüt eden, Paris merkezli bir hibrit finans, satış ve uluslararası prodüksiyon şirketidir. Céline Sciamma, Jacques Audiard, François Ozon, Robin Campillo, Naomi Kawase, László Nemes, Claire Denis ve diğerlerinin filmleri için önemli bir destekleyici olmuştur. Son başarıları arasında Oscar ödüllü “Saul of Saul”, Cannes ödüllü “BPM” ve Berlin ödüllü “By The Grace of God” yer alıyor.

2012’de kurulan Animal Kingdom, son on yılın en farklı ve beğenilen Amerikan filmlerinden bazılarını yapmıştır: “Short Term 12”, “It Follows”, “Paterson”, “It Comes at Night”, “Beach Rats” ve “The Dead Don’t Die”. Brooklyn merkezli şirketin misyonu geleneklere meydan okumak ve canlı, güzel ve özgün işler yapmaktır.

0 Shares:
Bir cevap yazın
You May Also Like