in

‘Hunters’: Jennifer Jason Leigh Amazon Dizisinin 2. Sezonunda Başrol Oynayacak

 Akademi Ödülü adayı Jennifer Jason Leigh, David Weil tarafından yaratılan ve Jordan Peele’nin baş yapımcılığını üstlendiği Amazon Prime Video’nun komplo gerilim dizisi Hunters’ın 2. Sezonunda başrol olarak yer alacak.

Quentin Tarantino’nun The Hateful Eight filminde 2016 yılında Oscar adayı olan Leigh, geri dönen Hunters yıldızları Logan Lerman ve Jerrika Hinton ile birlikte en iyi Nazi avcısı Chava’nın yeni rolünü oynayacak. 1. sezonun yıldızı, Oscar ödüllü Al Pacino’nun 2. Sezon için geri dönüp dönmeyeceğine dair bir bilgi yok.

Hunters 2. sezonun konusu gizli tutuluyor. Hunters’ın ilk sezonu, 1977’de New York’ta yaşayan çeşitli Nazi avcılarını takip etti. Avcılar, bilindiği gibi, yüzlerce yüksek rütbeli Nazi yetkilisinin aralarında yaşadığını ve Amerika Birleşik Devletleri’nde bir Dördüncü Reich yaratmak için komplo kurduğunu keşfettiler. Grup daha sonra Nazileri adalete teslim etmek ve yeni soykırım planlarını engellemek için kanlı bir arayışa girişiyor.

İlk sezon, Jonah Heidelbaum ve Al Pacino olarak Logan Lerman tarafından yönetildi ve bu onun ilk büyük televizyon rolü oldu. Filmde ayrıca Dylan Baker, Jerrika Hinton, Greg Austin, Catherine Tate, Josh Radnor, Tiffany Boone, Saul Rubinek, Lena Olin, Carol Kane, Louis Ozawa, Kate Mulvany, Dylan Bake ve Jeannie Berlin rol aldı.

Yapımcılığını Amazon Studios, Peele’s Monkeypaw Productions ve Sonar Entertainment’ın üstlendiği Hunters’ın 2. sezonu, Monkeypaw Productions’dan Peele ve Win Rosenfeld, Phil Abraham, David Rosen, Jerry Kupfer ve Alfonso Gomez-Rejon Sonar’dan David Ellender ve Matt Loze tarafından gerçekleştiriliyor.

Leigh şu anda Netflix dramedi dizisi Atypical’da rol alıyor ve dördüncü ve son sezonuna giriyor. Ünlü oyuncu daha sonrasında, Julianne Moore ve Amy Adams’la birlikte Netflix filmi The Woman in the Window’da ve ayrıca Moore ile birlikte Stephen King romanına dayanan Apple TV + projesi Lisey’s Story’de yer alacak. Daha önce, Leigh Edward Aziz Aubyn’in Patrick Melrose adlı roman serisinin televizyon uyarlamasında Benedict Cumberbatch karşısında, White Boy Rick’de ise Matthew McConaughey ile oynadı.

Written by Aleyna Yiğit

Bir cevap yazın

Netflix, Çin Fantastik Filmi ‘Super Me’nin Yayın Haklarını Satın Aldı

Prens Harry ve Meghan Markle İlk Netflix Dizilerini Açıkladı