Uzun bir bekleyişin ardından Netflix’in 2021’de en çok beklenen dizisi nihayet yolda. Shadow and Bone’un sekiz bölümünün tamamı 23 Nisan’da Netflix’te olacak.

Dizinin yayınlanması için uzun süre beklenildi fakat bu uzun bekleyişe değeceğine dair hiç şüphe yok. Netflix dizisinin ilk sezon prodüksiyonu Ekim 2019’da başladı ve dünya çapında COVID-19 nedeniyle prodüksiyonların kapanmasından hemen önce, Şubat 2020’de tamamlandı.Shadow and Bone aslında kendi başına da oldukça karmaşık bir hikaye olduğundan dolayı bu hikayeyi diziye uyarlamak elbette ki zaman alıcı olacaktı. Buna ek olarak, post prodüksiyonda gerekli olabilecek görsel efekt ve diğer unsurların miktarını da es geçemeyiz.

Bekleyiş neredeyse bitti. Shadow and Bone 1. sezon 23 Nisan 2021’de, yani bu gece Netflix’e gelecek.

İlk sezonda toplam 8 bölüm bulunuyor. Oyuncu kadrosunda Jessie Mei Li (Alina Starkov, Ben Barnes (General Kirigan), Freddy Carter (Kaz Brekker), Archie Renaux (Malyen Oretsev) ve Kit Young  (Jesper Fahey) gibi isimler yer alıyor.

Dizinin yapımında Eric Heisserer showrunner olarak yer alıyor. Heisserer, Oscar adayı ArrivalBird Box ve The Thing gibi yapımlar için senaryolar yazmıştı. İlk sezonun yönetmenleri arasında ise Primetime Emmy adayı Jeremy Webb bulunuyor. Başarılı yönetmen Webb, daha önceden Doctor WhoThe Umbrella AcademyThe PunisherAltered Carbon ve çok daha fazla dizinin bölümlerini yönetti.

Peki Shadow and Bone dizisinin konusu nedir?

Dizi, Leigh Bardugo’nun romanlarına dayanıyor. İlk kitaptan hikayeler var, ama aynı zamanda Six of Crows gibi diğer kitaplardan da hikayeler yer alıyor.

Dizinin ana odak noktası, alışılmadık bir gücü keşfeden öksüz ve haritacı Alina’dır. Doğal olarak, onun gücünü isteyen karanlık güçler vardır ve istediklerini elde etmek için hiçbir şeyden vazgeçmeyeceklerdir. Alina’nın dünyadaki yerini ararken kime güvenebileceğini bulması gerekecektir.

Aynı zamanda, hayatta kalmak için ne gerekiyorsa yapacak üç arkadaş olan Crows grubu da dahil olmak üzere diğer karakterlerin bireysel yolculukları da takip ediliyor.

0 Shares:
Bir cevap yazın
You May Also Like