Birkaç yıldır Türk dizileri dünya çapında ses duyurmaya ve her anlamda kalite standartlarını yükseltmeye başladılar. Netflix gibi platformlar birçok başarılı diziyi kendi çatıları altına alırken Türk dizilerini de unutmuyor. Eğer siz de Netflix üzerinden Türk dizilerini izlemek isterseniz listemize göz atabilirsiniz.

15. Diriliş Ertuğrul


13. yüzyılda geçen hikayede cesur bir Türk savaşçısı bir anda istemeden kabilesini tehlikeye atar. Kabilesinin hayatını tehlikeye atmak istemeyen savaşçı, kabilesine verilecek yeni toprakların karşılığında sultanın düşmanları ile savaşmayı kabul etmek zorunda kalır. Dizinin oyuncu kadrosunda Engin Altan Düzyatan, Serdar Gökhan, Hülya Darcan gibi isimler yer alıyor.

14. Oyunbozan


Bir cerrah, gazeteci kız kardeşinin ölümünden sonra oldukça öfkelidir çünkü kız kardeşinin ölümünden sahtekar bir medya patronunu suçlamaktadır. Cerrah, kız kardeşinin ölümünün intikamını alabilmek için güzel bir psikologun yardımını almaya karar verir. Dizinin oyuncu kadrosunda Barış Kılıç, Tuvana Türkay, Serhat Tutumluer gibi isimler yer alıyor.

13. Kördüğüm


Arabalara takıntılı olan iki zengin iş adamının yolları idealist bir çocuk doktoru ile kesişir. Doktorun hayatlarına girmesi ile iş adamları da değişir. İkili bir anda bu çocuk doktoruna aşık olurlar ve bu aşk, beraberinde birçok şeyi de getirir. Dizinin başrollerini İbrahim Çelikkol, Belçim Bilgin, Alican Yücesoy paylaşıyor.

12. Hakan Muhafız


Günümüz İstanbul’unda her şey yolunda gibi görünse de aslında görünmeyen büyük tehlikeler şehrin dört bir yanındadır. Hakan, gizli bir birlikle olan bağlantısını keşfettikten sonra şehri ölümsüz bir düşmandan kurtarma görevini de üstlenmiş olur. Dizinin başrollerinde Çağatay Ulusoy, Ayça Ayşin Turan, Hazar Ergüçlü yer alıyor.

11. Kurt Seyit ve Şura


Türk bir teğmen, asil bir Rus ailesinin kızına gönlünü kaptırmıştır. Rus kızı da teğmene karşı aşk beslemektedir. Ancak ikilinin birlikte olabilmesi hem ailelerine hem de toplumun beklentilerine ters düştüğü için aşkları imkansız gibidir. Dizinin başrollerinde Farah Zeynep Abdullah ve Kıvanç Tatlıtuğ yer alıyor.

10. Hatırla Gönül


Bir hemşire, nişanlısı ile mutlu mesut günlerini geçirirken bir gün cerrah olan nişanlısının karanlık sırlarını öğrenir. Öğrendiği sırlar ile daha fazla birlikteliğini sürdürmek istemeyen hemşire, kaçmayı seçer. Daha sonra tekrar aşkı bulsa da, yaşanan bir kaza her şeyi değiştirir. Dizinin oyuncu kadrosunda Gökçe Bahadır, Engin Öztürk, Onur Saylak gibi isimler yer alıyor.

9. Ezel


Suçu olmadığı halde hapishaneye gönderilen genç bir adam, kendini ölmüş gibi göstererek hapishaneden kaçmayı başarır. Sıfırdan bir hayata başlayacak olan genç adam, yeni edindiği kimlik ile ona bunları yaşatanlardan intikam almayı kafasına koyar. Dizinin oyuncu kadrosunda Kenan İmirzalıoğlu, Cansu Dere, Haluk Bilginer gibi isimler yer alıyor.

8. Kış Güneşi


Acımasız bir iş adamının bir hayatı nasıl zehir edebileceğinin kanıtı mütevazı bir balıkçıdır. Balıkçının babasını öldüren ve ikiz kardeşinin de ölüm emrini veren acımasız iş adamı, balıkçının başka bir kimliğe bürünerek ondan intikam almak istemesine de şaşırmamalıdır. Dizinin oyuncu kadrosunda Şükrü Özyıldız, Aslı Enver, Şenay Gürler gibi isimler yer alıyor.

7. Son


Kayıp kocasının ardından gizemli gerçeği öğrenmek isteyen bir kadın, kocasının gizemini ortaya çıkartmak isterken beraberinde aile sırlarını, sahtekarlıkları ve uluslararası entrikaları da istemeden ortaya çıkarır. Dizinin oyuncu kadrosunda Yiğit Özşener, Nehir Erdoğan, Erkan Can gibi isimler yer alıyor.

6. Behzat Ç.


Kızının gizemli cinayeti ile dünyası başına yıkılan Ankara cinayet büronun baş komiseri Behzat, özel hayatı oldukça karanlık olan umursamaz bir adamdır. Cinayetleri çözmesinin yanı sıra teşkilattaki yolsuzlukla da başa çıkmayan çalışan baş komiserin ailesi gibi güvendiği bir ekibi de vardır. Dizinin oyuncu kadrosunda Erdal Beşikçioğlu, Fatih Artman, İnanç Konukçu gibi isimler yer alıyor.

5. Leyla ile Mecnun


Doğar doğmaz yolları kesişen Leyla ile Mecnun’un yıllar sonra şans eseri tekrar yolları kesişir. Mecnun, Leyla’ya aşıktır ancak önlerinde engeller vardır. Mecnun’un tuhaf yaşantısı da bunun bir parçasıdır. Sevilen dizinin oyuncu kadrosunda Ali Atay, Melis Birkan, Serkan Keskin gibi isimler yer alıyor.

4. Beni Böyle Sev


Baba parası yiyen ve üniversitede günlerini dolduran Ömer, okumak için küçük şehirden İstanbul’a gelen alt sınıftan Ayşem’e aşık olur. İkilinin aşkı imkansız gibi görünse de aldırış etmezler ve hemen evlenmeye karar verirler. Hayatı toz pembe gören ikili, zamanla aşkın yaşamı devam ettirmek için yeterli olmadığını beraber deneyimler. Dizinin başrollerini Alper Saldıran, Zeynep Çamcı paylaşıyor.

3. 46 Yok Olan


Kız kardeşi komada yatmakta olan bir genetik profesörü, kız kardeşini tıbbi ve şamanik çareleri harmanlayarak bir tedavi deneği olarak kullanır. Ancak bu tedavi sonucunda sarsıcı bir yan etki ortaya çıkar. Dizinin oyuncu kadrosunda Erdal Beşikçioğlu, Yasemin Allen, Melis Birkan gibi isimler yer alıyor.

2. Masum


Şehirden uzak bir kasabada sakin bir hayat süren emekli bir polis ve ailesi için her şey oldukça sıradan devam etmektedir. Ta ki şaşırtıcı sırlarla dolu gizemli bir cinayete gırtlaklarına kadar batana dek. Dizinin oyuncu kadrosunda Ali Atay, Haluk Bilginer, Nur Sürer gibi isimler yer alıyor.

1. Kaçak


Önemli bir yer altı dünyası adamının oğlunu öldüren polis, hayatını kurtarmak için kimlik değiştirerek küçük bir kasabada yaşamaya başlamak zorunda kalır. Ancak polis gittiği küçük kasabada bir anda kahramana dönüşünce gizlenerek sürdürmeyi planladığı hayatı allak bullak olur. Dizinin oyuncu kadrosunda Gürkan Uygun, Mustafa Avkıran, Berk Hakman gibi isimler yer alıyor.

0 Shares:
Bir cevap yazın
You May Also Like