in

Peter Dinklage ‘The Toxic Avenger’ Filminde Rol Alacak

Peter Dinklage, büyük başarı yakaladığı Game of Thrones dizisinde rol adıktan sonra güçlü bir kariyer oluşturmaya devam ediyor ve şimdi de başka bir büyük projede yer alacak. Dinklage, Legendary’in yeni The Toxic Avenger adlı filminde başrol oynayacak. Macon Blair ise yönetmen koltuğuna oturacak.

Troma Entertainment’ın düşük bütçeli ve 1984 yapımı başarılı bir aksiyon komedi filmi The Toxic Avenger, yeni oyuncu kadrosu ile yeniden çekilecek. Orijinal film, zehirli atıklarla dolu bir fıçıya düştükten sonra vücut şekli bozulan ve Toxie adıyla kötü adamlarla savaşmaya devam eden Melvin adında yumuşak huylu bir adamı konu alıyordu. Toxic Avenger, Troma’nın en büyük hiti olmaya devam etti ve Toxie karakteri adeta şirketin bir maskotu oldu.

Troma Logo – Review Fix

The Toxic Avenger, New York’ta uzun bir geceyarısı filmi olarak oldukça başarılı oldu ve The Toxic Avenger Part II, The Toxic Avenger Part III: The Last Temptation of Toxie ve Citizen Toxie: The Toxic Avenger IV gibi devam filmleri çekildi. Sonrasında film ayrıca, çocuk çizgi dizileri ve bir Marvel çizgi romanı haline getirildi.

Dinklage, Game of Thrones dizisinde Tyrion Lannister olarak oynadığı ikonik rolü için Emmy ödülü kazanmıştı. Öyle görünüyor ki Dinklage, son yıllarda oynadığı prestijli ve büyük ilgi gören dizileri ve filmleriyle oldukça iyi iş çıkarıyor. Son olarak oynadığı filmlerden bazıları arasında Marvel’s Avengers: Infinity WarX-Men: Days of Future Past, My Dinner With Herve ve bu yıl Toronto Film Festivali’nde Netflix’in dağıtım haklarıyla prömiyeri yapılan gerilim filmi I Care A lot yer alıyor. Dinklage, şimdilerde ise, yönetmen Joe Wright’ın Cyrano adlı filminde yer alıyor.

Peter Dinklage, CAA ve Jackoway Austen tarafından temsil edilmektedir.

Filmin yönetmeni Blair, ilk yönetmenlik denemesini Melanie Lynskey ve Elijah Wood’un oynadığı ve oldukça beğeni toplayan I Don’t Feel at Home in This World Anymore isimli Netflix filmiyle yaptı. Film, 2017 Sundance Film Festivali’nde Büyük Jüri ödülünü kazandı. Blair ayrıca, Jeremy Saulnier’in 2013 yapımı Blue Ruin filminde baş yapımcıydı ve filmde rol almıştı.

Written by Aleyna Yiğit

Bir cevap yazın

‘Black Mirror’ Yaratıcısı Charlie Brooker, Netflix’de 2020 Hakkında Bir Sahte Belgesel Hazırlıyor

James Wan ve Julius Avery “Van Helsing” Filmi İçin Bir Araya Geliyor