Amerikalı film yönetmeni, senarist ve görüntü yönetmeni olan Will Eubank, Paranormal Activity serisinin 7. filmini yönetmek için imza attı. Ünlü korku filmi, Mart 2022’de vizyona girecek.

Paranormal Activity 7 ‘nin yönetmen koltuğuna oturması için Will Eubank ile anlaşıldı. OrenPeli’nin Blair Cadısı adlı korku filminden ilham alan Paranormal Activity, 2007’de izleyicileri yalnızca ev videoları ve güvenlik kamera kasetleri kullanarak korkutmayı başardığında dalgalar yarattı. Düşük bütçeli çekim yöntemleri nedeniyle hem ilk film hem de serileri son derece karlı oldu.

Haziran 2019’da Paramount Pictures, Blumhouse Productions ile Paranormal Activity 7’yi çıkarma planını duyurdu. Planlanan 19 Mart 2021 çıkış tarihi, salgın nedeniyle üretimin ertelenmesiyle Ağustos 2020’de ertelendi.

Eubank, serinin yedinci filmini yönetmek için imza attı. Yönetmenin daha önceki çalışmaları arasında üç bilim kurgu filmi var. Bunların arasında uzayda geçen bir drama olan Love, bağımsız bir gerilim filmi olan The Signal ve başrolünü Kristen Stewart’ın oynadığı bir aksiyon-korku filmi olan Underwater yer alıyor. Yedinci filmin olay örgüsüne ilişkin henüz hiçbir ayrıntı açıklanmadı, ancak filmin serinin “beklenmedik bir şekilde yeniden düzenlenmesi” olduğu söyleniyor.

Eubank, aynı zamanda yönetici yapımcılığını da üstlenen Christopher Landon’un (Happy Death Day) yazdığı bir senaryoyu yönetecek. Landon , Katie Featherston’ın yer aldığı son film olan Paranormal Activity 2-4  ve İşaretliler’in senaryolarını yazmıştı. Oren Peli, Blumhouse’dan Jason Blum ve Steven Schneider ile birlikte yönetici yapımcılığına geri döndü. Paramount, yeni filmi 4 Mart 2022’de vizyona girecek şekilde planlama yaptı.

Dizinin var olduğu yıllar içinde ev video teknolojisi ilerledikçe, filmler web kamerası ve cep telefonu görüntüleri kullanılarak amatör videografinin gelişen doğasını yansıttı. Peli, izleyicilerde saf korku uyandırmada başarılı olan bir yaklaşım olan ilk filmde özellikle gerçekçiliğe öncelik verdi. Paranormal Activity 7’nin  insanların şu anda hayatlarını nasıl filme aldıklarını ve pandemi sırasında sanal olarak nasıl iletişim kurduklarını yansıtıp yansıtmadığını görmek ilginç olacak. Bugün şeytani bir rahatsızlık yaşayan biri, teorik olarak onu kanıtlamaya hazır bir kameraya ve ayrıca arkadaşlardan ve yabancılardan oluşan sanal bir izleyiciye sahip olacaktır.

0 Shares:
Bir cevap yazın
You May Also Like