Yeni uzun metrajlı belgesel, uyuşturucu baronu Pablo Escobar’ı öldürmek için Kolombiyalı bir uyuşturucu karteli tarafından tutulan İskoç paralı askeri ve eski SAS operatörü Peter McAleese’nin hikayesini gözler önüne serecek.

Yapımcılığını Two Rivers Media ve Salon Pictures’ın üstlendiği “Killing Escobar” adlı belgesel, McAleese’nin kendi sözleriyle anlatılıyor ve daha önce hiç görülmemiş görüntülerini içeriyor. Belgesel ayrıca, McAleese’nin Glasgow’daki SAS eğitiminin ve Afrika’da bir paralı asker olarak yaşadığı deneyimin onu cüretkar görevi üstlenmeye nasıl yönlendirdiğini de ortaya koyuyor.

BBC İskoçya tarafından yaptırılan film, uluslararası dağıtım haklarına sahip dağıtımcı Abacus Media Rights ve Screen Scotland aracılığıyla The National Lottery tarafından destekleniyor. Ödüllü film yapımcısı David Whitney’in yönetmen koltuğuna oturduğu film, 7 Mart’ta Glasgow Film Festivali’nde ve bu yılın sonlarında BBC İskoçya’da yayınlanacak.

Two Rivers Media’dan Mick McAvoy, “Two Rivers Media’da, aksiyonun merkezinde yer alan insanların anlattığı olağanüstü hikayeleri ekrana getirmekten gurur duyuyoruz. Bu film, Glasgow’un Doğu Yakası’ndan bir adamın eski özel kuvvetlerden oluşan bir ekibi bir araya getirip dünyanın en tehlikeli adamının suç imparatorluğunun tam kalbine suikast düzenlemek üzere seyahat etmesinin hikayesini anlatıyor” dedi.

McAvoy, filmde herhangi bir seslendirme kullanılmadığını ve McAleese, ekibinin üyeleri ve Escobar’ın koruması ile yakın görüşmelere dayandığını belirtiyor. 90 dakikalık film aynı zamanda McAleese’nin hayatından bir arşivin yanı sıra hikayedeki diğer önemli katılımcılarla yapılan röportajları da içeriyor.

Salon Pictures’ın kurucusu ve genel müdürü Nick Taussig şunları ekledi: “Yönetmen David Whitney bu filmi bize ilk getirdiğinde, onu yok etmeye çalışan küçük bir paralı asker grubunun Pablo Escobar’ı öldürme planlarının ötesinde, eski bir askerin kendisiyle son hesaplaşmasının da harika hikayesini gözler önüne sermeye karar verdik.”

Whitney, film ile ilgili kişisel video arşivinin zenginliğini ve herhangi bir film yapımcısı için hayallerdeki malzeme olan yüksek erişim düzeyini vurguladı.

Whitney, “Editörüm ve ben oturup, adamların filme aldıkları görüntüleri izlediğimizde, genişliğe ve kaliteye hayran kaldık.”  Dedi. “‘Killing Escobar’ı beyaz perdeye taşımak uzun ve zorlu bir yolculuktu. Umarım izleyiciler de inanılmaz hikayeden benim kadar heyecanlanır.”

0 Shares:
Bir cevap yazın
You May Also Like