in

Ölüm Günün Kutlu Olsun 2’nin Vizyon Tarihi Parkland Katliamı Nedeniyle Değiştirildi

Geçtiğimiz yıl 15 Şubat’ta Stoneman Douglas Lisesi’nde 17 kişiyi öldüren 19 yaşındaki katil dünya çapında büyük bir üzüntü yaşatmıştı. Ölüm Günün Kutlu Olsun filmi de büyük bir kitleye hitap etmiş ve beklenenden çok daha fazla gişe yapmıştı. Filmin ikinci serisinin vizyona giriş tarihi 14 Şubat günü olarak belirlenmişti ancak vizyon tarihi Parkland Katliamı ile aynı güne denk gelince tepki çekti ve Universal Pictures tarafından vizyon tarihi değiştirildi.

Universal Pictures geçen hafta Parkland, Floroda’daki trajik olayın birinci yıl dönümü olduğunu fark ettiğinde Ölüm Günün Kutlu Olsun 2’nin vizyon tarihini değiştirdi. Universal Pictures, kurbanların savunucuları ile görüştü ve hemen filmin vizyon tarihinin değişimi ile ilgili süreci başlattı. Partnerler ile yapılan görüşmelerin ardından Kuzey Amerika’nın vizyon tarihi 13 Şubat’a alındı. Ek olarak, film, Parkland ve çevresinde vizyona sokulmama kararı alındı. Film için açık havada, dijital ortamda ve sinema salonlarında pazarlama yapılması da bu bölgede askıya alınacak. Universal Pictures, 14 Şubat’ın anılmasının Parkland halkının iyileşmeye devam etmesi için bir şans olduğunun önemini anlıyor. 

Başrollerinde ilk filmde olduğu gibi Jessica Rothe ve Israel Broussard’ın bulunduğu Ölüm Günün Kutlu Olsun 2’de, ilk filmde yer alan zaman döngüsü olayı hakkındaki sorular cevaplanacak ve ikinci film, ilk filmin bittiği yerden devam edecek. Filmin yönetmen koltuğunda ilk filmde olduğu gibi Christopher Landon oturuyor. İkinci filmde Suraj Sharma ve Sarah Yarkin de kadroya katılıyor ve ilk filmde yer alan zaman döngüsü yeniden yaşanıyor. Ancak bu sefer katil yalnızca genç kadının değil, arkadaşlarının da peşinde. Yapılması gereken, kurtarabildiği kadar fazla arkadaşını kurtarmak!

Written by Ayse Camurcu

Bir cevap yazın

Gwyneth Paltrow, Yeni Eşi Brad Falchuk ve Eski Eşi Chris Martin ile Balayına Gitti

Jessica Simpson’dan 10 Year Challenge’a Özel Ayak Paylaşımı