Dünya tarihinin kült haline gelmiş olayları her zaman büyük ses getirir. Bu hangi alanda düzenlenirse düzenlensin hiçbir zaman değişmez. Tarihte bazı olaylar silinip gitmez. Yaşanılan ve yaşatılan olayların her zaman günümüzde de yer olur.

Müzik ve festival severlerin hiç unutmadığı ve günümüze ışık tutan olayların başında gelen Woodstock için Netflix önemli bir adım attı. Dijital içerik platformu, Woodstock 99’u bir belgesel olarak izleyicisine sunacak. Festivalin tüm perde arkası belgeselde anlatılacak.

Netflix’ten yapılan açıklamaya göre belgesel tüm dünyada aynı anda yayında olacak. Henüz net bir tarih paylaşılmasa da bu yılın Ağustos ayında belgesel kategorisinde yerini alacak. Öte yandan farklı bir belgesel HBO Max gibi bir platformda izleyicilerle buluşmuştu. Yayınlanan belgeselin fragmanı;

https://www.youtube.com/watch?v=h62RmIsx6MA

Tarihe geçen festival Woodstock 99

Woodstock ’99’un hikayesi birçok kişi tarafından iyi bilinir. Özellikle de o anı yaşayan ve orada bulunanlar. Şimdi, 2 Ağustos 2022’de tüm dünyada Netflix’e gelecek olan Woodstock 99 adlı belgeselle onu yeniden yaşayacaksınız.

Yıllar boyunca birçok festival gibi, hırsları büyüktü. Metallica, Rage Against the Machine, Limp Bizkit, The Chemical Brothers, Red Hot Chilli Peppers, Jewel, Everlast ve Dave Matthews Band gibi isimler boy göstermişti.

Yangınlar, çevre felaketleri, şiddet, cinsel saldırı, yağma ve vandalizm, olayın birçok kişi tarafından felaket olarak görüldüğü bir dönemde festival düzenlendi. Kavga ve savaş yerine barışı simgelemek için binlerce kişi bir araya geldi. Kayıtlara geçen rakama göre 500 binin üzerinden kişi festivale katıldı.

Netflix’in Woodstock ’99 hakkındaki belgeseli ilk olarak Eylül 2020’de neler bekleyebileceğimize dair kısa bir genel bakışla ortaya çıktı. Netflix’in belgeselini ise yapım şirketi Raw üstleniyor.

Bir yanıt yazın
You May Also Like