Görüyoruz, duyuyoruz, hep ‘bir arkadaş’ anlatıyor, biz dinliyoruz; türlü türlü aşk acısı var. Sevip de kavuşamayanı mı dersiniz, karşılıksız seveni mi, severek ayrılanı mı… Ama içlerinde öyle bir tanesi var ki, evlerden ırak, akıllara zarar; evlat olsa sevmezsin, yağmurlu günde su vermezsin…

Belki şurada en yakın arkadaşına aşık olmuş biri vardır. Şuraya da sadece onun anlayabileceği 11 durumu çizelim.

1. Ona küçük huzurlar verin.

1

Yanındayken tamamen kendiniz olabilme fırsatını bulur, kendinizi başka hiçbir arkadaşınızla olmadığınız kadar huzurlu ve güvende hissedersiniz.

2. Hızlı olan kazanacak!

2

Birlikteyken asla özel bir şey yapma çabasına girmez, sadece aynı yerde aynı anda bulunmanın keyfini çıkarır, zamanın nasıl akıp gittiğini anlamazsınız. Öyle hızlı geçer zaman ki…

3. ‘Leb’ demeden ‘Çorum’ diyene kızlar teklif ediyormuş.

3

Birbirinizin cümlelerini tamamlar, aynı şeyi aynı anda söyler, bir bakışla binbir şey anlatırsınız. Bazen beraber ortaya çıkardığınız pozitif enerjinin gücünden korkar hale gelirsiniz.

4. Eskiden buralar hep aile ferdiymiş.

4

Dünya tatlısı abileri, sizi küçük kardeşini şikayet edebilecek kadar samimi bulan ablaları, bitmek tükenmek bilmeyen kuzenleri ve diğer bilimum aile üyeleri, ilişkinizin vazgeçilmez birer parçası haline gelmiştir.

5. Sen yine flört et ama, hobi olarak.

6

Başkasıyla flört ettiğini farkettiğiniz anda bundan rahatsız olduğunuzu belli etmemek üzerine tez yazabilir, kabuğunuza çekilmek ve duygularınızı içinize atmakta ustalaşırsınız.

6. Hayaller nikah şekeri, gerçekler bi’ buçuk Adana

6

Sevgili olma ihtimalinizi düşünüp birlikte yiyeceğiniz romantik yemekleri, gideceğiniz tatilleri, hatta ve hatta düğününüzde çekeceğiniz zılgıtları hayal edersiniz. Ama gerçekler, sonrasında suratınıza hoh’lanacak olan soğanlı Adana kebaplardır.

7. Allah’ını seven defansa gelsin.

7

Savunma mı? Kitabını yazarsınız. “Sizin aranızda bi’ şey mi var?” sorusuna cevabınız tenis topu atma makinesi kadar hızlı, hazırlıklı ve otomatiktir: “Yooooooo.”

8. Ooo, saplantı. Alırım bir dal.

8

Uzunca bir zaman ona aşık olduğunuzu inkar ettikten sonra zorla da olsa kendi kendinizi bu gerçeğe alıştırırsınız. ‘Açılsam mı, açılmasam mı?’ ikilemi başlar ve zamanla saplantı haline gelir.

9. Seviyorsan git konuş bence…

9

…de öyle olmuyor işte. Araya eski sevgililer, ‘Bak benim de başıma gelmişti’ci arkadaşlar ve tabii ki karşı tarafın ‘ne olur ne olmaz’ diye arada bir inceden verdiği ‘bu iş olmaz’ ayarları girer.

10. Dubleks aşk acısı yapmışlar, hiç söylemiyorsunuz.

10

Aslında işin en acı tarafı, açıldıktan sonra karşılık alamamak değildir; yalnızca aşık olduğunuz kişiyi değil, en yakın arkadaşınızı da kaybetmiş olmanızdır.

11. Bir tek dileğim var, mutlu ol yeter.

11

Dostluğunuz nasıl biterse bitsin, günün sonunda tek istediğiniz onun mutluluğudur; sizinle veya sizsiz. Bu şarkı da bu dertten muzdarip arkadaşlara gelsin.

https://www.youtube.com/watch?v=bw8Pz-TtMHU

0 Shares:
Bir cevap yazın
You May Also Like