Netflix’te The Umbrella Academy’nin 3. sezonunu  bitirdiniz mi? Bitirmeyenler muhakkak göz atamalı. Hargreeves kardeşler, tüm evrenin çöküşünü önlemede başarılı görünüyorlar. Ama sonuçlar biraz karmaşık gibi. 

Hargreeve’lerin, evreni yok eden bir kara delik ve Muhafızlar olarak bilinen hırçın savaşçılar olan rakip Sparrow Academy ile savaşmasının ardından işler burada duruyor. Evreni başarıyla sıfırladılar mı yoksa işleri daha da kötüleştirdiler mi? Gelelim düğümlü ayrıntılara.

Kaynak: Netflix

Kugelblitz nedir?

Bölüm 5, bu sezonun büyük bir kötünün eşdeğerinin tam açıklamasını bulacağınız yerdir. Özetle; Kugelblitz, turuncu bir enerji topuna benzeyen şey. Tüm varoluş kararana kadar maddeyi zaman ve uzayda rastgele çökertir. Bu kara delik, evrenin Sissy’nin süper güçlü oğlu Harlan tarafından yaratılan Büyükbaba Paradoksuna verdiği yanıttır.

2. sezonda Viktor, 1963’te Dallas’ta Sissy ile tanıştı ve çift aşık oldu. Viktor, Harlan’ı boğulmaktan kurtarırken yanlışlıkla bazı güçlerini ona verdi. 2. sezon finalinde Viktor, güçlerini emerek Harlan’ı patlamaktan kurtardığına inanıyordu, ancak değiştirilmiş bir Harlan onları hayatının geri kalanında elinde tuttu.

Luther ve Klaus kurban edildi

Hargreeve’lerin (ve Serçelerin) evlat edinen babası, Klaus’a kardeşlere daha fazla sevgi ve özenle davranacağına dair umut verdi. 2. sezonda kelimenin tam anlamıyla yeni bir katman ortaya çıkardı. Bu sade dış görünüşün altında kertenkele benzeri mavi bir uzaylı yatıyor.

3. sezonun sondan bir önceki bölümünde, bu uzaylının Luther’i bıçaklamak için kullandığı bıçak gibi keskin bir kolu olduğunu görüyoruz. Bu, daha önce kardeşleri bir araya getirmek için kullandığı bir taktiğin parçası. 

https://www.youtube.com/watch?v=ZR9seyaKzGs

Ardından, Kugelblitz, Hotel Obsidian’a akın ederken, Klaus’u feda eder ve kalan yedi kardeş kaçarken kapıyı onun üzerine kapatır. Yollarını değiştirmek için çok fazla şey var. Soğuk kalpli Reginald, evreni sıfırlamak için ihtiyaç duyduğu doğru sayıda kardeşle ilgileniyor.

Peki herkese ne oldu?

Evren “normal”e döndüğünde, Allison tam olarak istediğini elde eder. O sadece onun hayal gücünün bir ürünü mü? Daha önce yüksek stres altındayken onunla etkileşime girdi. Yoksa gerçekten 1963’ten 2019’a mı gitti?

Luther geri döner ancak o da eskisi gibi değildir. Artık yarı maymun değildir. Kardeşlerin hiçbirinin yetkileri yok. Değişmeyen bir şey var; o da Serçelerin pislik versiyonu. Luther umutsuzca, Sparrow Akademisi’nin bir parçası olarak değil. Sıfırlama dünyasında bir yerlerde potansiyel olarak var olabilecek olan aşkı Sloane’u bulmak için kaçar. Diğer kardeşler kendi yollarına giderler.

Bir cevap yazın
You May Also Like