Online dizi, film ve belgesel izleme platformu Netflix, yaz dönemine iddialı yapımlarla giriş yaptı. Haziran ayında birçok yeni film ve dizi Netflix üzerinden yayınlanmaya başladı. Bu ay bitene kadar daha pek çok kaliteli içerik izleyicilere sunulucak. Dün, Netflix’te bu ayın en çok dikkat çeken yapımlarından biri yayınına başladı.

Son zamanlarda Netflix, Türk yapımlarına da önem veriyor. Geçtiğimiz senelerde bunların birçok örneğini gördük. Dün itibariyle ise yeni bir dizi daha başladı. “Kuş Uçuşu” adlı yeni yapım, Türk izleyicisiyle buluştu.

Kuş Uçuşu, Ay yapım imzalı bir dizi olarak Netflix’e giriş yaptı. 3 Haziran Cuma günü tarihinde ilk sezon 8 bölüm olarak yayın hayatına başladı. Dizinin yönetmen koltuğunda ise Deniz Yorulmezer üstleniyor. Dizinin senaryosu ise Meriç Acemi’ye ait. Oyuncu kadrosunda ise fazlasıyla tanıdık simalar yer alıyor.

İbrahim Çelikkol, İrem Sak, Burak Yamantürk, Birce Atalay, Miray Daner, Defne Kayalar, Zafer Ergin gibi isimler dizinin oyuncu kadrosunda bulunuyor. 

Kuş Uçuşu’nun konusu

Dizide, X kuşağının bakış açısını konu alıyor. Hayata dair bakış açıları, yaklaşımlar ve hedefe giden yolda yürüme gibi pek çok unsur X kuşağı için artık bambaşka bir yaşam stilidir.

Dizinin ana karakterini ise Miray Daner canlandırıyor. Aslı karakterini canlandıran Daner, iş hayatına dair esintiler gösteriyor. Genç bir kadını canlandıran Miray Daner, kariyer basamaklarını tek tek tırmanmak istiyor. Bunun için çok çalışmayı tercih etmiyor.

Sıkı ve tempolu çalışma yerine Aslı, kuş uçuşu gitmeye karar veriyor. Yeni dünyanın yöntemleriyle birden hedefine ulaşmak istiyor. Ancak bu konuda başarılı olabilecek mi?

Kuş Uçuşu yorum

Türk izleyiciler tarafından “Kuş Uçuşu” sevildi. Henüz dün itibariyle ilk bölümü yayınlanan dizi, tam not aldı. Müzik, prodüksiyon gibi pek çok faktörün iyi olduğunu söyleyen izleyiciler, tek seferde izlenebilecek bir dizi olduğunu belirtti. Henüz başlamak için fırsatım olmadı ancak su gibi akan bir dizi olduğunu fragmandan anlayabiliyoruz. Bence sizde izlemek için fazla gecikmeyin.

Bir yanıt yazın
You May Also Like