in

2022 Yaz Sezonunda Netflix’te Muhakkak İzlenesi 8 Bilim Kurgu Filmi

Bilim Kurgu Sevenler Ekran Başına: Yaz Sezonunda Netflix’te Muhakkak İzlenesi 8 Bilim Kurgu Filmi

Bilim kurgu filmlerini kim sevmez ki? Her türden film izlemeyenler bile bilim kurguya yönelir. Bu yüzden Netflix üzerinden izleyebileceğiniz alternatifli bir liste hazırladım.

Netflix’teki bilim kurgu filmleri, özellikle klasikler olmak üzere, genellikle algoritmaların derinliklerine gömülür. Bu yüzden bir liste yapmaya karar verdik. Bunlar şu anda Netflix’te yayınlanan en iyi bilim kurgu filmleri olduğunu söyleyebiliriz.

Bu listenin dışına çıkmak elbette mümkün. Ancak yaz döneminde iyi birer alternatif olacağını belirteyim. İşte dikkat çeken bilim kurgu filmleri…

Synchronic (Senkron-2019)

Senkron, bu listenin en sevdiğim filmlerden biri. Netflix’teki en az bilim kurgu filmi olsa da izlemeye değer olduğunu düşünüyorum. Can sıkıcı, tutarsız ve çoğu zaman anlamsız ama aynı zamanda gerçekten harika.

Blade Runner 2049 (Bıçak Sırtı-2017)

Blade Runner 2049’un gerçekten iyi olmaya hakkı yok. Tüm zamanların belki de en sevilen ve en çok saygı duyulan bilim kurgu filminin devamı niteliğinde olan Denis Villeneuve’nin bir şekilde kendi mirasını oluştururken bir şekilde bu mirası yaşamayı başarması çılgınca. Muhteşem bir film.

Looper (Döngü-2012)

Döngü, Rian Johnson’ın Star Wars konserini almasına yardımcı olan ve şimdiye kadarki en sevdiğim Star Wars filmi The Last Jedi’ye yol açan film.  Ama bunun ötesinde, Looper sadece fantastik bir bilim kurgu olarak karşımıza çıkıyor. Zaman yolculuğu seçenekleriyle cüretkar ve inanılmaz bir film. 

Adam Project (Adam Projesi-2022)

Netflix’e henüz yeni katılmasına rağmen iyi bir izlenme oranına şimdiden ulaştı. Ayrıca aile filmi arayanlar içinde oldukça uygun. Ryan Reynolds, işini 12 yaşındaki benliğiyle geleceği kurtarma görevinde çalışan bir zaman yolculuğu pilotu olarak yapıyor. Gelecek yolculuğunda ise farklı serüvenler yaşıyor.

The Colony (Koloni-2021)

Geçenlerde The Colony’i izledim. Şaşırtıcı derecede iyi! Zengin insanlar, onu terk ettikten yıllar sonra, yeni, bilinmeyen tehditler tarafından istila edildiğini bulmak için Dünya’ya dönerler. Ancak Koloni bu klişelerin bazılarını alt üst ediyor ve birbirimizi insanlıktan çıkarma yöntemlerimiz hakkında şaşırtıcı derecede güçlü şeyler söylüyor. Bir şans vermeye değer.

War of The World (Dünyalar Savaşı-2005)

War of the World’ün bu yeniden çevrimi/yeniden yorumlanması Steven Spielberg tarafından yönetiliyor. Başrolde ise Tom Cruise’a görev verildi. Benim görüşüme göre bu film biraz küçümsendi! Gerçekten son teknolojiye sahip, iyi entegre edilmiş bir yapıya sahip bilim kurgu filmi diyebilirim.

Don’t Look Up (Yukarı Bakma-2021)

Bu bilim kurgu mu? Bence bilim kurgu dediğimizde son zamanlarda aklımıza Don’t Look Up geliyor. Dünya üzerinde net bir olumlu etki yapmış ve izlenmeye değer bir film.

Inception (Başlangıç-2010)

Bilim kurgu dediğimizde listeye “Başlangıç” filmini koymazsak elbette olmaz. Halen izlememiş olanlar varsa mutlaka göz atsın. Hatta göz atmayı geçtim direkt izlesin. Ayrıca unutanlar için Inception, listenizde yer almalı.

Written by Sena Konakçı

Bir cevap yazın

Obi Wan Kenobi Macerasının Ardından Işın Kılıcı Çözüme Kavuştu

Obi Wan Kenobi, Star Wars esintileri sergiliyor! İlk 3 bölüm hakkındaki görüşler…

The Boys, 3. Sezon ile Tekrar Dönüyor: En İyi Süper Kahraman Ünvanını Koruyor Mu?