Dijital içerik platformu Netflix’te birbirinden başarılı bilim kurgu dizileri mevcut. Bazıları bir hayli fazla ön plana çıkarken bazıları ise pek bilinmiyor. Hatta unutulmaya yüz tuttuğunu da söylesek yanlış olmaz. İşte bugün alternatif olabilecek çok çeşitli kusursuz bilim kurgu dizilerini sizlerle paylaşacağım.

Listenin ilk sırasına benimde çok sevdiğim bir diziyle başlamak isterim. Bu lisenin birçok dizisine göz atmış olsam da zaman içinde bende unuttum. Ancak bu yaz döneminde hem benim hem sizler için bu diziler güzel bir başlangıç olacaktır.

The 100

Diziyi tamamen bitirdim. aNcak geçtiğimiz günlerde tekrar başlangıç yapmıştım. Konusu itibarıyla bilim kurgunun iyi yansıdığı bol aksiyon ve gizemin bulunduğu bir dizi. Bu kıyamet sonrası dizinin yedi sezon kazanmasının bir nedeni var: 100, klişe karakterleri benzersiz, çekici yerlere iten zengin dünya inşa etme ve ahlaki ikilemler getiriyor. 

Söz konusu 100 kişi, kıyamet sonrası yaşanabilir olup olmadığını belirlemek için Dünya’ya gönderilen yeni nesil gençlerden oluşuyor.

Sense8

The Matrix’in yaratıcılarından gerçeklikle oynayan başka bir hikaye geliyor. Sense8, dünyanın dört bir yanından zihinsel ve duygusal olarak bağlantılı olduklarını keşfeden sekiz yabancıyı takip ediyor. Çok farklı yaşamlara açılan bu pencereler hoşgörüyü öğretmekle kalmaz, aynı zamanda “duyular”, kendilerini avlayan uğursuz bir organizasyonla karşı karşıya kaldıklarında birbirlerinin becerilerine de dokunabilirler.

Dark

Alman yapımı olan dizi, Netflix’te izleyicilerden tam not almayı başarıyor. Almanya’nın Stranger Things’e verdiği yanıt olarak göze çarpan dizi gerçekten etkileyici. Bir bilim kurgu dizisi olan Dark, zaman yolculuğunu, komploları ve yabancı aileleri bir çocuğun ortadan kaybolmasıyla başlayan nesiller arası bir hikayeye dönüştürüyor.

Lost in Space

Aynı adı taşıyan 1965 serisinin yeniden başlatıldığı bir yapım. İnsanlığın kendisini yok olmanın eşiğinde bulmasından iki yıl sonra, bizi 2046’ya itiyor. Yetenekli Robinson ailesi, yeni bir gezegeni kolonileştirmek için bir ekiple yola çıkıyor. 

Kaçınılmaz aile dramının yanı sıra, garip yeni ortamlar ve genç Will ile arkadaş olan garip bir uzaylı robotla karşı karşıyalar. Parker Posey’nin Dr. Smith’indeki gizem, kalp ve unutulmaz kötü adam, Lost in Space’e bol bol yakıt veriyor.

Bir cevap yazın
You May Also Like