İnternet televizyonculuğunun en başarılı isimlerinden Netflix, dünya çapındaki başarılı projeleri çatısı altında toplamaya devam ediyor.  Eğer Türk komedi filmlerinden hoşlanıyorsanız ve Netflix üyeliğiniz varsa, bu akşam izlemeniz gereken filmi listeden kolaylıkla seçebilirsiniz.

15. Arif v 216 (IMDb: 7,6/10)

Robot olan 216, uzayda tanıştığı arkadaşı Arif’in yanına, dünyaya gelir ve insan olmak istediğini söyler. Arif ve 216 geçmişe yolculuk yapar ve 216 orada kör bir kadına aşık olur ve onunla aşk yaşayıp insanlık duygularını hissetmek ister. Robot olduğu insanlar tarafından fark edilen 216, iş adamı tarafından kaçırılır ve kopyalanmak istenir. Tüm bunlar geleceği değiştirecektir. Arif ise bunları düzeltmek için elinden geleni yapacaktır.
Cem Yılmaz, Ozan Güven, Özkan Ugur, Özge Özberk, Seda Bakan gibi isimlerin yer aldığı filmin yönetmen koltuğunda Kıvanç Baruönü oturuyor.

14. Organize İşler: Sazan Sarmalı (IMDb: 6,1/10)

Dolandırıcılık işinde uzmanlaşan Asım Noyan, bin bir türlü oyunla insanları kandırarak kazanç elde etmektedir. Oldukça profesyonel çalışan Asım Noyan’ın yakalanma korkusu hiç yoktur ancak sazan sarmalı olarak adlandırdıkları bir dolandırıcılık işi ile işler sarpa sarar.

Yılmaz Erdoğan, Kıvanç Tatlıtuğ, Ezgi Mola, Bensu Soral, Rıza Kocaoğlu, Okan Çabalar, Güven Kıraç gibi isimlerin yer aldığı filmin yönetmen koltuğunda Yılmaz Erdoğan oturuyor.

13. Maide’nin Altın Günü (IMDb: 3,8/10)

Maide, altın günlerine oldukça önem vermektedir. Bir gün altın günü verme sırası onun evine gelmiştir ve Maide bu günü tüm kadınların hayran olacağı bir şekilde sonlandırır. Ancak bir sorun vardır; Maide’nin aile yadigarı gerdanlığı bu günde çalınmıştır. Maide aile yadigarını bulmak için yeğeniyle beraber kolları sıvar.

Ezgi Mola, Mesutcan Tomay, Demet Gül gibi isimlerin yer aldığı filmin yönetmen koltuğunda Caner Özyurtlu oturuyor.

12. Görevimiz Tatil (IMDb: 4,8/10)

Hijyen konusunda oldukça takıntılı olan bir anne, çocuklarının ve kocasının ilgisizliğinden yakınmaktadır. Ne yapsa da bir türlü istediği ilgiyi sağlayamayan kadın, çareyi ailesiyle birlikte uzun zamandır bekledikleri tatile çıkmakta bulur.

Filiz Ahmet, Demet Akbag, Sarp Akkaya gibi isimlerin yer aldığı filmin yönetmen koltuğunda Murat Seker oturuyor.

11. Ailecek Şaşkınız (IMDb: 6,5/10)

Hayatta pek başarılı olamayan bir adam babasının parası sayesinde hayatını devam ettirmektedir. Babasının şirketinde çalışan genç adam, bir gün bir hırsızlık mağduru olur. Hırsızlık olaylarını araştırmak için gelen polis o kadar güzeldir ki kendini ona kaptırır ve serüvenler başlar.

Ahmet Kural, Murat Cemcir, Saadet Aksoy gibi isimlerin yer aldığı filmin yönetmen koltuğunda Selçuk Aydemir oturuyor.

10. Çakallarla Dans (IMDb: 4,1/10)

Gelmiş geçmiş en garip arkadaş grubunun bu seferki durağı farklıdır. Ekip, ellerine geçen bir harita ile hazineye ulaşacaklarını düşünmektedir. Bu amaç uğruna yola çıkan ekip, başlarına geleceklerden habersiz bir şekilde serüvenlere atılacaklardır.

Sevket Çoruh, Ilker Ayrik, Murat Akkoyunlu gibi isimlerin yer aldığı filmin yönetmen koltuğunda Murat Seker oturuyor.

9. Dönerse Senindir (IMDb: 4,8/10)

Eski sevgilisinin onu terk etmesinin acısını yaşayan ve hayatı ellerinden kayıp gitmekte olan reklam fotoğrafçısı genç adam, bir gün şans eseri tanıştığı hayat dolu bir kadınla beraber plan kurmaya başlar. Bu planlar tamamıyla eski sevgilisini ona geri döndürme üzerinedir. Ancak bu yolda fark eder ki, istediği kişi eski sevgilisi değildir.

Murat Boz, Irem Sak, Yasemin Kay Allen gibi isimlerin yer aldığı filmin yönetmen koltuğunda Erol Özlevi oturuyor.

8. Yol Arkadaşım (IMDb: 6,1/10)

Tam da Kurban Bayramı öncesinde işinden kovulan bir ilaç mümessili bir de buna ek olarak daha gergin bir olaya katılmak zorundadır. Kız arkadaşının ailesi ile ilk defa görüşecek olan genç adam, bu amaçla Ayvalık’a doğru yol alacaktır. Genç adama bu yolda ‘yol arkadaşı’ eşlik edecek ve olayları daha da zorlaştıracaktır.

Oguzhan Koç, Ibrahim Büyükak, Emre Kinay gibi isimlerin yer aldığı filmin yönetmen koltuğunda Bedran Güzel oturuyor.

7. G.O.R.A (IMDb: 8,0/10)

Arif halı satarak hayatını devam ettiren kurnaz bir adamdır. Bir gün Arif’in dükkanına yabancı müşteriler gelir ancak bu müşteriler uzaylıdır ve Arif’i kaçırırlar. Arif başka bir gezegene götürülür. Arif, gezegenden kaçmak için elinden geleni yapmaya çalışacaktır.
Cem Yilmaz, Rasim Öztekin, Özkan Ugur, Idil Firat gibi isimlerin yer aldığı filmin yönetmen koltuğunda Ömer Faruk Sorak oturuyor.

6. Aile Arasında (IMDb: 8,0/10)

İşlerinin yolunda gitmemesi nedeniyle karısının ayrılma kararı aldığı, hayatta başına gelebilecek her türlü şeyden korkan Fikret, bir müzikholünde vokalistlik yapan Solmaz ile oldukça garip bir şekilde tanışır. Bir anda Solmaz’ın hayatına dahil olan Fikret, Solmaz’ın kızı Zeynep’in Adanalı ve varlıklı sevgilisiyle evlenmek istemesi üzerine evin babası rolüne bürünmek zorunda kalır. Büyük bir yalan üzerine kurulu olan yeni aile düğüne kadar kimseye bir şey çaktırmamalıdır.
Filmin oyuncu kadrosunda Demet Evgar, Engin Günaydın, Gülse Birsel, Erdal Özyağcılar gibi isimler yer alırken, yönetmen koltuğunda ise Ozan Açıktan oturuyor.

5. Pek Yakında (IMDb: 7,6/10)

Karısı ile arasında bir türlü sorunları halledemeyen korsan DVD satıcısı, karısının boşanma isteği ile karşılaşınca oldukça üzülür. Karısını geri kazanabilmenin bir yolu olarak ona özel bir film seti hazırlayan adam, karısına bu yolla gerçekleri ve sevgisini göstermeyi amaçlamaktadır.

Cem Yılmaz, Tülin Özen, Zafer Algöz gibi isimlerin yer aldığı filmin yönetmen koltuğunda da Cem Yılmaz oturuyor.

4. İtirazım Var (IMDb: 7,9/10)

Bir imamın hayatında yapması gereken öncelikli şey günahlardan uzak durmaktır. Ancak İstanbul’da bir camide imamlık yapan adam, kendini bir anda tüm büyük günahların içerisinde bulur. Bir cinayet sonrası imam karanlık para işlerine ve dolaylı olarak da kendini alkol, kredi ve kaba kuvvetin içerisinde bulur.

Serkan Keskin, Umut Kurt, Mustafa Kirantepe gibi isimlerin yer aldığı filmin yönetmen koltuğunda Onur Ünlü oturuyor.

3. Canavar Gibi: Türk İşi Frankeştayn (IMDb: 6,1/10)

Tam bir dolandırıcı olan Gürbüz, Balat’ta bir cep telefonu mağazası işletmektedir. Dolandırdığı Sarı Kenan’ın kurbanı olan Gürbüz, öldükten sonra da rahat bulamaz. Frankeştayn’ı yaşatmayı planlayan çılgın doktor Onur ve yardımcısı deneyleri için Gürbüz’ün mezarını kazar ve onu götürürler. Gürbüz eskisinden daha da belalı bir kişi olarak hayata geri dönmüştür.

Filmin Özgür Bakar’ın yönetmen koltuğunda otururken, oyuncu kadrosunda Ruhi Sarı, Bülent Çolak, Ayçin İnci, Sinan Bengier, Uğur Serhan, Hüseyin Elmalıpınar, Haldun Boysan, Tolga Yüce ve Nazlı Tosunoğlu gibi isimler yer alıyor.

2. Organize İşler (IMDb: 7,4/10)

Superman kostümü giyerek stand-up programları yapan bir adam, intihar etmek isterken kendini bir anda İstanbul’un suç dünyasının ortasında bulur. Suç dünyasına girince dolandıracağı kadına aşık olunca işler karışır.

Yılmaz Erdoğan, Tolga Çevik, Demet Akbağ, Özgü Namal ve Cem Yılmaz gibi oyuncuların yer aldığı filmin yönetmen koltuğunda ise Yılmaz Erdoğan oturuyor.

1. Niyazi Gül Dört Nala (IMDb: 4,4/10)

Çocukluğundan beri her türlü hayvanı seven ve onlarla iyi anlaşan Niyazi Gül, bir profesör veterinerdir. İnsanların zevki için hayvanlara eziyet edilmesine, avcılığa, gerçek kürk tüketimine sonuna kadar karşıdır. Üniversitede verdiği dersler oldukça eğlenceli geçen Gül’ün asistanı Hediye onun sağ koludur. Kendi halinde yaşayan Gül’ün mütevazi hayatı Sultan Şahmerdan ve Rıza Kabakoz’un atlarını yarıştırma iddiası ile garip bir hal alır.

Ata Demirer, Demet Akbağ, Şebnem Bozoklu’nun yer aldığı filmin yönetmen koltuğunda Hakan Algül oturuyor.

1 Shares:
Bir cevap yazın
You May Also Like