MTV’nin slasher korku dizisi Scream, neredeyse yedi yıldır Netflix’te yayındaydı. Dizinin hayranları için üçüncü sezon uzun ve hayal kırıklığı yaratmıştı. Dizi şimdi ise Temmuz 2022’de Netflix’ten uluslararası olarak ayrılacak ve çok yakında dizi izleyiciye veda edecek.

Scream, MTV için Jill Blotevogel, Dan Dworkin ve Jay Beattie ve VH1 için Brett Matthews tarafından yaratılan bir Amerikan slasher-korku yapımıdır. Kevin Williamson ve Wes Craven’ın Scream korku filmi serisine dayanmaktadır.

Okuldaki bir siber zorbalık olayının vahşi bir cinayetle sonuçlanmasından sonra, şiddet, bir seri katilin kasabayı terörize ettiği geçmiş yılların anılarını canlandırıyor. Yeni bir katil, hayatta kalmak ve çok geç olmadan katilin kimliğini öğrenmek için mücadele eden gençleri avlıyor.

Scream Netflix’ten ne zaman ve nerede ayrılıyor?

Toplamda, Scream TV şovunun 16 Temmuz 2022’de ayrılması planlanan en az 35 ülke var. Netflix platformu üzerinden Scream’i ararsanız, çıkış tarihi bilgilerini listelenmiş olarak bulacaksınız. Aşağıda, Netflix’te Scream’i kaybetmesi planlanan ülkelerin listesi yer alıyor. Listede Türkiye’de var…

Scream peki neden ayrılıyor?

Yayınlanabilecek farklı türde Netflix Orijinalleri vardır. Ancak ne yazık ki Netflix, lisanslı bir Netflix Orijinali ile aslında Netflix’in kendi ürettiği ve sahip olduğu içerik arasındaki farkı göstermede genellikle başarısız oluyor

Scream, lisansı yüzünden problem yaşıyor. Scream gibi bir yapımın kendi ülkesinde Netflix dışında üretilip yayınlandı.

Bunun gibi başka bir örnek de Peaky Blinders yapımında yaşanmıştı. Birleşik Krallık’ta, gösteri BBC tarafından üretilip, yayın hayatına başlamıştı. Ancak Birleşik Krallık dışında, Peaky Blinders yalnızca Netflix tarafından lisanslanmıştır. Bu nedenle gösteri bir Netflix Orijinali olarak listelenmiştir.

Bir yanıt yazın
You May Also Like