İnternet televizyonculuğunun en başarılı isimlerinden Netflix, dünya çapındaki başarılı projeleri çatısı altında toplamaya devam ediyor. Netflix’te bulunan yüzlerce dizi ve filmin yanı sıra, birbirinden başarılı ve komik stand-up şovları da yer alıyor. Eğer akşamınızı güzel geçirmek istiyorsanız, tek başınıza veya arkadaşlarınız ile birlikte izleyebileceğiniz stand-up şovları için listemize göz atmayı ihmal etmeyin.

15. John Leguizamo’s Latin History for Morons (IMDb: 7,4/10)

Kelebek etkisi bu olsa gerek! John Leguizamo, 2018’de yayınlanan tek kişilik gösterisinde oğlundan başlayarak Latin tarihini inceliyor. Leguizamo’yu bu noktaya götüren şey, oğlunun zorbalık görmesi. Leguizamo, oğluna yardım etmek için 3000 yıllık Latin tarihini inceliyor. 1 saat 30 dakikalık bu şov Leguizamo’ya En İyi Oyun dalında Tony ödülüne aday olmasını sağladı.

14. Ali Wong: Hard Knock Wife (IMDb: 7,3/10)


‘Hamile kadın komedyen’ olarak Ali Wong’un 1 saat 4 dakikalık şovu ile gülmeye hazır olun. Baby Cobra çalışmasından sonra başarıyı yakalayan stand-upçı Ali Wong, Baby Cobra’dan sonraki bu çalışmasında ikinci yılın ardından hamile olarak yeniden karşımıza çıkıyor. Wong, özelliklere kadınlara yönelik şovunda evlilik ve annelik ile ilgili başından geçen komik hikayeleri ve hikayeleri paylaşıyor.

13. Adam Sandler – 100% Fresh (IMDb: 7,6/10)


Özellikle komedi filmlerinin aranan ismi olan Adam Sandler, oyunculuğunun yanı sıra stand-up işinde de oldukça başarılı işlere imza atıyor. Sandler, yıllardır eğlence endüstrisinde yer almasının verdiği bir ustalıkla stand-up şovunda izleyenleri eğlencenin doruklarına taşıyor.  Yeni şarkıları ve espriler ile 1 saat 13 dakika boyunca Sandler ile eğlenmeye hazır olun.

12. Natasha Leggero and Moshe Kasher: The Honeymoon Stand-up Special (IMDb: 6,3/10)

Bir sezonluk stan-up gösterisi olarak Netflix’te yer alan şovda Natasha Leggero ve Moshe Kasher çiftinin heyecanlarına ortak oluyoruz. Leggero ve Kasher çifti yaklaşan ebeveynlik serüvenlerinin başlangıcına doğru yaşadıkları tuhaf hisleri ve olayları aile ve ilişkiler gibi konular kapsamında komik bir dille dile getiriyor.

11. Ricky Gervais: Humanity (IMDb: 7,9/10)

Yedi yılın arasından komedinin önemli isimlerinden biri olan Ricky Gervais’in ilk stand-up gösterisini izlemek için ekibinizi toplayın ve televizyon karşısına geçin. İğneleyici tarzı ile ünlülerin eleştirilerini yapan konu alan Gervais, aynı zamanda her şeyi üstüne alınan bir toplum modelini de hedefine alıyor.

10. Michael Che: Matters (IMDb: 7,0/10)


Gündem konuları hakkında yapılan komedi şovlarından hoşlanıyorsanız, bu önerimiz tam size göre. Brooklyn’de canlı olarak çekilen Michael Che’nin stand-up gösterisi gündemdeki konuları, eşitsizliği, homofobik konuları ve daha nicesine yer veriyor. Saturday Night Live’da yazar kadrosunda yer alan Che, oradaki görevi sayesinde 2016 yılında Emmy Ödülü kazandı.

9. Marlon Wayans: Woke-ish (IMDb: 6,5/10)


1 saat 6 dakika boyunca gülmeye hazır olun; Marlon Wayans’ın stand-up gösterisinde ölçüsüzlük ve cüretkarlık sınırları oldukça zorlanıyor. Wayans, şovunda gey hakları, ırkçılık, çocuk yetiştirme ve hatta dünyanın en ünlü ve sansasyonel ailelerinden biri olan Kardashianların hakkında bile konuşarak seyircisine güzel vakit geçirmeyi garantiliyor.

8. Fred Armisen: Standup for Drummers (IMDb: 5,8/10)


Müzik ile komedinin birleşiminden bahsediliyorsa, Fred Armisen’dan bahsetmemek olmaz. Seyirci takımının bateristlerinden oluştuğu stand-up şovunda Armisen müzik türleri, bateristlerin yaşadıkları gariplikler, yöresel aksanlar ve daha nicesi hakkındaki düşüncelerini komik bir dille anlatıyor. Armisen, Grammy Ödülleri’nde En İyi Komedi Albümü dalında bir adaylığa sahip.

7. Gabriel Iglesias: I’m sorry for what I said when I was hungry (IMDb: 7,4/10)

Garip bir tarz arıyorsanız Gabriel Fluffy Iglesias izleyicilerine oldukça farklı bir mizah şöleni yaşatıyor. 1 saat 27 dakika boyunca ırkçı hediye sepetleri, Prius kullanan polisler ve tüm çalışanları kadın olan seyyar takocular hakkında yaptığı komik yorumlar ile izleyicilerini güldürüyor.

6. Iliza : Elder Millennial (IMDb: 7,2/10)


35 yaşında hayatına gerçek anlamda henüz yeni başlayan bir kadının başından gelen komik konular hakkında 1 saat 12 dakikalık bir gösteri izlemek ister miydiniz? Iliza Shlesinger, yeni nişanlanmış bir komedyendir ve bu yaşına kadar yaşadığı saçmalıkları ve gelecekte başına gelecekler hakkındaki gerçekler hakkındaki düşüncelerini izleyicilerle anlatmak için Netflix’te sizleri bekliyor.

5. Katt Williams: Great America (IMDb: 6,0/10)

Yeraltı komedisinin aranan isimlerinden olan Katt Williams, şovu ile Netflix’te sizleri bekliyor. Williams, Amerika’nın siyasi ortamına, ırkçılığa, ırklar arası gerginliğe, seks ve rozbifi küçük görmesine dair düşüncelerini 1 saat boyunca izleyicilerle paylaşıyor.

4. Neal Brennan: 3 Mics (IMDb: 7,9/10)


Chappelle’s Show’un ortak yapımcılarından biri olan Neal Brennan’ın samimiyetini hissedeceğiniz stand-up şovu bu akşam için tam ihtiyacınız olan şey! Brennan, samimi itiraflarının yanında muzip ifadeleri ile de izleyenlerinin yüzlerini güldürüyor. Brennan, Chappelle’s Show’un yazarı, yapımcısı ve yönetmeni olarak üç Emmy Ödülü’ne de aday gösterilen bir isim.

3. Lucas Bros. – On Drugs (IMDb: 5,4/10)

Keith ve Kenny Lucas ikizlerinin sahne şovlarından birine tanık olmak isterseniz, işte size ikizlerin gösterilerinden önerimiz! Keith ve Kenny, Brooklyn’de aldıkları sahnede uyuşturucudan, ırklardan, öğretmenlerinden ve akıllarına gelen daha birçok konu hakkındaki görüşlerini komik bir dille izleyicilere aktarıyor.

2. Sarah Silverman – Speck of Dust (IMDb: 6,7/10)


Sağlık sorunları her zaman üzüntüye sebep olmaz, bazen de komik bir şeylerin başlangıcıdır. Sarah Silverman, sağlığı ile ilgili yaşadığı endişenin ardından sergilediği ilk stand-up gösterisinde eğlenceli bilgileri, hayatın içinden deneyimlerini ve üzücü gerçekleri izleyicileri ile paylaşıyor.

1. CM101MMXI Fundamentals (IMDb: 9,2/10)


Türkiye’nin stand-up gösterisi denince akla gelen ilk isimlerinden olan Cem Yılmaz, 2 saat 14 dakika boyunca izleyicilerine kahkaha attırmayı garantiliyor. Yılmaz, oldukça önemli sosyal olgular hakkındaki görüşlerini mizahi bir dille eleştiriyor ve izleyicilerini güldürürken bir yandan da düşündürüyor.

0 Shares:
Bir cevap yazın
You May Also Like