Space Force 2. sezonunun 18 Şubat’ta çıkacağını hatırlatalım. Bu arada dizinin dün gece yeni yayınlanan ikinci bölümünün fragmanını Netflix’ten izleyebilirsiniz.

Netflix resmi hesabından paylaştığı bu tweet ile yeni sezonu duyurdu, “Yeni bir yönetim, Uzay Gücü’nün sonu anlamına mı gelecek?”

Fragman, hayranlara birinci sezonun sona ermesinden bu yana General Mark Naird, Dr Adrian Mallory ve diğer Uzay Gücü üyelerine ne olduğuna dair bir ön bakış sunuyor. Naird’in isyandan tutuklanmasını bekleyen kaçma girişiminden bu yana Uzay Kuvvetleri’nde çoğu şey pek değişmemiş gibi görünüyor. Yeni yönetim altında, Naird ve ekibi, Uzay Kuvvetlerinin dört ay içinde uzayı militarize edebileceğini kanıtlamak için bir göreve gönderilir.

Mark, Amerika Birleşik Devletleri’nin Çin üssünü sabote etmesiyle birlikte ayda dramatik bir tırmanıştan sonra Uzay Kuvvetleri Karargahına geri dönüyor. Şimdi hepsi orada mahsur kalmış durumda ve Mark günü kurtarmak için geri dönüyor.

Elbette, 1. sezonda hiç cevaplanmayan en önemli sorulardan biri, Maggie’nin neden hapiste olduğuydu. Birinci bölümde bir zaman sıçraması oldu ve çeşitli ipuçlarının yanı sıra (40 yıl hapis yattığı gerçeği dahil) hala Maggie’nin hangi suçu işlediğini bilmiyoruz.

Bunun ötesinde, havada kalan başka büyük hikaye kalmadı. 2. sezonun muhtemelen Dr Chan ve Angela arasındaki yeni gelişen ilişkiyi keşfetmeye devam edeceğini biliyoruz.

Diziye kimin geri döneceği henüz belli değil, ancak Mark Naird’in serideki babasının, 1. sezon yayınlanmadan kısa bir süre önce Fred Willard’ın üzücü ölümü göz önüne alındığında geri dönmeyecek olması üzücü.

Bu askeri parodi gösterisinin ilk gösterimi, izleyicilerin %86’sı tarafından beğenilmesine rağmen karışık eleştiriler aldı. IMDb’de 6.7/10 puan ve %39 Rotten Tomatoes puanı aldı.

 

 

Bir cevap yazın
You May Also Like