in

‘Fear Street’ Film Üçlemesi Temmuz 2021’de Netflix’e Geliyor

Aylarca ve aylarca bekledikten sonra, nihayet Fear Street üçlemesinin üç filminin de çıkış tarihleri belirlendi. Üç filmin tamamı Temmuz 2021’de Netflix’te yayınlanacak.

Fear StreetGoosebumps yazarı RL Stine’ın en çok satan Fear Street romanlarına dayanan yeni bir Netflix Orijinal korku-gizem üçlemesidir. Leigh Janiak üçlemedeki üç filmin de yönetmen koltuğuna oturdu ve senaryoyu Phil Graziadei, Zak Olkewikz ve Kate Trefry ile birlikte yazdı.

Bu, Netflix tarihinde bir hafta arayla bir film üçlemesinin arka arkaya yayınlanmasıyla bir ilk olacak. Fear Street’in 2021’de Netflix’teki en büyük projelerden biri olduğu düşünülüyor.

Fear Street Üçlemesi Ne Zaman Netflix’e Geliyor?

Üçlemenin üç filmi de Temmuz 2021 boyunca üç hafta arayla yayınlanacak:

  • Fear Street: 1994 (Birinci Bölüm) – 2 Temmuz 2021
  • Fear Street: 1978 (İkinci Bölüm) – 9 Temmuz 2021
  • Fear Street: 1666 (Üçüncü Bölüm) – 16 Temmuz 2021

Netflix, Chernin Entertainment ile ilk bakış anlaşmasını imzalamadan önce, üçlemenin ilk filminin Haziran 2020’de sinemalarda gösterime girmesi planlanmıştı. Küresel salgın nedeniyle, bu tür bir çıkış ertelendi ve en sonunda Chenin Entertainments’ın 20th Century Studios  dağıtım anlaşması sona erdi.

 

Fear Street: 1. Kısım-1994 Konusu Nedir?

Ohio, Shadyside kasabası, kolonyal bir yerleşim yeri olduğu günlerinden bu yana yüzyıllar süren korkunç olayların kurbanı oldu. 1994 yılında, bir grup genç, tüm olayların birbiriyle bağlantılı olabileceğini ve sonraki hedeflerin bunlar olduğunu keşfeder.

Fear Street: 2. Kısım-1978 Konusu Nedir?

1978 yazında Camp Nightwing’de, Sunnyvale ve Shadyside’ın kampçıları, danışmanları ve çalışanları, kasabalarının ortak geçmişinden gelen dehşetlerin canlanıp kampa zarar verecekleri zaman bir araya gelmeleri gerekir.

Fear Street: 3. Kısım-1666 Konusu Nedir?

1666 yılında, küçük bir sömürge yerleşimi acımasız bir cadı avı tarafından ele geçirilir ve bu, önümüzdeki yıllarda kasaba üzerinde lanetli sonuçlar doğurur. Bu arada, 1994 yılında, bir grup genç, kasabanın lanetini çok geç olmadan sonsuza kadar yok etmeye çalışır.

Fear Street’in Prodüksiyonu Ne Zaman ve Nerede Gerçekleşti?

Üçlemenin tamamı Mart ve Eylül 2019 arasında Atlanta ve East Point Georgia’da çekildi.

Fear Street’in prodüksiyonu, Netflix’in anlaşma imzaladığı Chernin Entertainment tarafından gerçekleştirildi

Written by Aleyna Yiğit

Bir cevap yazın

Arnold Schwarzenegger ve Monica Barbaro’nun Oynayacağı Yeni Bir Netflix Casus Dizisi Sipariş Edildi

Netflix’te İzleyebileceğiniz En İyi Biyografik Belgeseller