Netflix, son zamanlarda oldukça iyi Güney Kore dizilerini yayınladı. Aklınıza hemen Squid Game dizisinin başarısı gelmiştir.

Neyse ki, yakın zamanda çıkacak olan All of Us Are Dead adında yeni, korkunç bir hikayeleri var.

Olay oldukça basit, lise çağındaki bir grup Güney Koreli, okullarında başlayan bir zombi salgınından kurtulmak için bir arada hareket etmek zorunda.

Ancak kötü bir haberimiz var, okulda çok sayıda öğrenci var ve salgının şehrin tamamını ele geçirmesi çok uzun sürmeyecek.

İyi haber ise öğrenciler, daha önce zombi filmleri izlediler ve dövüş sanatları ya da okuldaki okçuluk ekipmanı gibi araçlarla kendilerini savunabilirler. Yiyecekleri oldukça sınırlı ve aileleri ile iletişimleri yok. Öğrenciler ellerinden gelenin fazlasını yapmak için çabalıyorlar.

Diğer yandan lisede çalışan bir öğretmen, kaza sonucu ortaya çıkan bu salgınla arasında bir bağlantı olduğu gerçeğiyle yüzleşiyor ve bu salgının dünyaya yayılmasını durdurmak için çabalıyor.

Hellbound gibi, bu dizi de Joo Dong-geun’un Webtoon: 2009’s Now at Our School adlı eserinden esinlenilmiş.

All of Us Are Dead, Riverdale ve Euphoria gibi lise dramalarının çekiciliğine sahip. Lise sosyal dinamiklerinin grotesk şiddetini çok ayrıntılı bir şekilde işler: amansız dedikodu ve arkadan bıçaklama, güçlü gruplaşmalar ve havalı çocuklar. Birkaç yetişkin şiddeti dizginlemek ve onları korumak için ellerinden gelenin en iyisini yaparken, öğrenciler büyük ölçüde kendi başlarının çaresine bakmak zorunda kalırlar.

Dizinin ilk sezonu bugünden itibaren Netflix’te yayınlandı.

Dizinin fragmanını buradan izleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın
You May Also Like