Netflix, yeni dizisi “Lost Ollie” için yıldızlardan oluşan bir oyuncu kadrosunu bir araya getirdi.

Mary J. Blige, Gina Rodriguez, Jake Johnson, Tim Blake Nelson, Kesler Talbot ve Jonathan Groff dört bölümlük dizide büyük rollerde yer aldı.

Lost Ollie, William Joyce’un “Ollie’s Oddyssey” adlı kitabından esinlenildi. Dizide, kayıp bir oyuncağı ve onu kaybeden çocuğu destansı bir macerada izliyor ve en iyi arkadaştan fazlasını kaybeden çocuğun hikayesi anlatılıyor.

Groff, uçlardan birbirine dikilmiş el yapımı oyuncak bir tavşan olan Ollie’yi seslendirecek. Ollie altın kalpli saf bir ruha sahiptir ve arkadaş edinme şansını asla mahvetmez. O zamandan beri Billy (Talbot) ile en yakın arkadaş olurlar, ta ki bir gün eve dönüşü olmayan bir satış mağazasına girene kadar. Sık sık bilinmeyenden korkmasına rağmen, Ollie cesur bir tavır takınır ve Billy’yi bulmak için yola çıkar ve yol boyunca ona yardım etmek için diğer oyuncaklarla buluşur.

Groff, “Frozen” film serisinde Kristoff’u seslendirmesiyle tanınıyor. Ayrıca Netflix dizisi “Mindhunters”da rol aldı. Ayrıca en son ikonik müzikalin Disney Plus sürümünde yer alan Broadway yapımı “Hamilton”da Kral George rolünü oynadı. Blige, diğer oyuncaklardan birbirine dikilmiş yırtık pırtık bir oyuncak ayı olan Rosy’yi seslendirecek. Rosy, ilham verici bir özgüvenle son derece tutkulu olan korkusuz bir savaşçıdır. Ollie ilk başta emin olmasa da, yolculuklarında onlara katılırken önemli bir müttefik olur.

Müzik kariyerine ek olarak, Blige daha önce popüler Netflix dizisi “The Umbrella Academy” nin 1. Sezonunda yer aldı. Halen Starz draması “Power Book II: Ghost” da rol alıyor.

Johnson babacığı oynayacak. Billy’nin babası James, Billy ve karısı Sharon’a (Rodriguez) bakmak için elinden gelenin en iyisini yapan ve çok çalışan biridir. Bazen bu stres Billy ile sorun yaşamasına neden olur, ancak oğluna iyi bir hayat kurmak için elinden geleni yapar.

Johnson, “New Girl” de ve Oscar ödüllü “Spider-Man: Into the Spider-Verse” filmindeki başrolüyle tanınıyor. Ayrıca daha önce Netflix animasyon dizisi “Hoops”a ses verdi.

Rodriguez, Momma’yı oynayacak. Billy’nin annesi Sharon, oğlunda yaratıcılığa ve hayal gücüne ilham veren sevgi dolu bir kadındır. Birlikte geçirdikleri zamanın kıymetini bildiğinden emin olur ve Billy’ye gelecekte mutluluğu bulmak için bilmesi gereken her şeyi öğretir.

Rodriguez, The CW draması “Jane the Virgin”deki Altın Küre ödüllü rolüyle tanınıyor. Netflix animasyon programlarında “Big Mouth” ve “Carmen Sandiego”daki karakterleri seslendirdi.

Nelson, eski bir oyuncak ve daha da yaşlı bir ruh olan palyaço bebeği Zozo’yu seslendirecek. Zozo, iyi bir mizah anlayışına sahip gerçek bir beyefendir ve Ollie ile tanıştıktan ve hikayesini dinledikten sonra, Ollie’ye yolculuğunda yardım etmeyi kabul eder.

0 Shares:
Bir cevap yazın
You May Also Like