Neden iyi olan bir korku filmini veya dizisini sevdiğimizi ve korkunun neden bu kadar popüler bir tür olduğunu açıklamak zor. İyi bir korku filminden daha iyi olan tek şey, gerginliği artırabilen ve sizi korkutucu filmler için iki saatlik sınırın çok ötesinde tahmin etmeye ve çığlık atmaya devam ettiren harika bir korku dizisidir.

Bu liste de ilginizi çekebilir: Netflix korku dizileri

Neyse ki korku hayranları için, Netflix’te sadece ucuz heyecanlara dayanmayan, aynı zamanda sizi geceleri ayakta tutabilecek gerçekten rahatsız edici hikayeler anlatan ürkütücü diziler mevcut. İyi bir korku dizi ve filmden hoşlanıyorsanız, şu anda Netflix’te bulunan en korkunç 10 diziyi inceleyin.

Black Summer (2019-)

IMDB Puanı: 6.3/10

Bu dizi, bir Zombi kıyametinin ilk günlerinde geçiyor. Zombi istilası, dünyanın sonu için oluşturulan birçok senaryolar arasında, en olası ve korkutucu bir ihtimal olarak görünüyor. Jamie King, kıyametin başlangıcında kızından ayrılan genç bir anne olan Rose’u canlandırmaktadır. İlk sezonun sekiz bölümünde, kızına bulma arayışına girmekte ve kendisini hayata acımasız bir yaklaşım sergileyen bir mülteci grubunun içinde bulur.

Dark (2019-2020)

IMDB Puanı: 8.7/10

Bu Alman dizisi, bir çocuğun ortadan kaybolmasıyla başlıyor. Soruşturma, bu küçük kasabada yaşayan birçok insan hakkında karanlık sırları ortaya çıkarıyor. Doğrusal olmayan bir tarzda anlatılan dört ailenin sırları, üç nesil boyunca çözülüyor. Ama zaman durağan mı, yoksa geçmişte işlenen suçların çoğu şimdiki zaman mı? Louis Hofmann, Andreas Pietschmann ve Dietrich Hollinderbaumer de dahil olmak üzere bu karakterler zaman içinde tasvir edildiği için en iyi Alman dizisinin başrolünde yer alıyor.

Dracula (2020-)

IMDB Puanı: 6.8/10

En eski kötülerden biri hakkında olan bu yeni dizi, Netflix ve BBC arasındaki bir işbirliğidir. Sherlock yazarı Stephen Moffatt tarafından yazılmıştır ve başrolünde Claes Bang bulunmaktadır. Bu ilk sezondaki üç bölüm, Dracula’nın kökenlerine dalmakta ve gördüğümüz canavarlığı karakterden pek uzaklaştırmadan nasıl ortaya çıktığını göstermektedir.

Glitch (2019-)

IMDB Puanı: 7.4/10

Bu Avustralya psikolojik gerilim dizisi, küçük bir kasabada, hiçbir açıklama yapılmadan ölülerin çoğunun hayata dönmesiyle başlıyor. Sağlıkları mükemmel, ancak hafızaları ve açıklamaları yok. Patrick Brammall ve Emma Booth başroldedir. Karakterler gizemlerini çözmeye başladığında, bildiğimiz şekliyle hayatın sonu anlamına gelebilecek ölümcül bir tehdit azalmaktadır.

Haunted (2018-)

IMDB Puanı: 4.5/10

Bu belgesel antoloji dizisi, doğaüstü olayları deneyimlediğini iddia edenleri rahatsız ediyor ve deneyimlerini yeniden canlandırıyor. Bu dizi, en iyi korku filmlerine benzemek için iyi hazırlanmış, ama bundan da öte, bu deneyimlerin gerçek olabileceği fikri, her şeyi daha da korkutuyor.

The Haunting of Hill House (2018-)

IMDB Puanı: 8.7/10

Muhtemelen 2018’de Netflix’te çıkmış olan en iyi dizilerden biri ve kesinlikle en ürkütücü olanı. Bu dizi, yıllar önce perili görünen bir evde yaşayan bir aileyi anlatmaktadır. Anılar aracılığıyla o evde gerçekte olanların gizemini çözüyor ve günümüzde ortaya çıkan sonuçlarını izliyoruz. Başrollerini Elizabeth Reader, Kate Siegel, Henry Thomas ve Carla Gugino’nun paylaşmaktadır.

Marianne (2019)

IMDB Puanı: 7.5/10

Bu Fransız korku dizisi, kitaplarında canlandırdığı korku karakterlerinin gerçek dünyada da var olduğunu ve onlara olanlardan sorumlu olabileceğini keşfeden Emma (Victoire Du Bois) adlı bir romancıyı konu alıyor. Yazısına geri dönmek isterken, kendini çekilirken bulur.

The Mist (2017-)

IMDB Puanı: 5.4/10

Bir Stephen King romanından uyarlanan bu dizinin kaderinde ürkütücü olduğunu biliyorsunuz. Her şey gizemli bir sisin küçük bir kasabaya inmesiyle başlar ve elinizi yüzünüzün önünde görmeyi imkansız hale getirir. Ancak kendilerini sisin içinde hapsolmuş bulanlar ölürken korkulacak daha çok şey vardır. İnsanlar sisten saklandıkça, geçmiş hatalarının görüntülerini de görmeye başlarlar. Megan Spector ve Alyssa Sutherland başroldedir.

October Faction (2020-)

IMDB Puanı: 6/10

Ocak 2020’de başlayan bu dizi, babasının ölümünden sonra çocuklarıyla birlikte eski yaşadıkları yere dönmek zorunda kalan bir karı koca canavar avcısı ekibini takip etmektedir. Kimliklerini saklayarak burada yaşamayı amaçlayan ekip, kısa süre sonra kasabada göründüğünden daha fazlası olduğunu ve geçmişlerinden bazı sırlar bulunduğunu keşfederler. amara Taylor, JC MacKenzie ve Megan Follows rol almaktadır.

The Sinner (2018-)

IMDB Puanı: 8/10

Genç bir annenin (Jessica Biel) güpegündüz bir adamı görünürde hiçbir nedeni ve açıklaması olmadan vahşice öldürmesine ne sebep olabilir? Araştırmacımızın (Bill Pullman) anlamaya çalıştığı şey budur. Kendini, her şeyin göründüğünden daha fazlasının olduğu bir dinsel fanatizm dünyasının içine çekilmiş olarak bulur.

Bir cevap yazın
You May Also Like