Dizi film izlemenin en ideal platformlarından biri olan Netflix’te birbirinden eğlenceli komedi filmleri de yer alıyor! Sıkıldığınız anlarda size eşlik edecek en güzel Netflix filmleri için listeye göz atmayı ihmal etmeyin.

1. Scott Pilgrim Dünyaya Karşı (IMDb: 7,5/10)

Çizgi roman uyarlaması olan filmde Scott Pilgrim’in sevgililik olaylarıyla yaşadığı zorlu mücadele komik bir dille işlenir. Scott, güzel bir kız arkadaş edinebilmek için öncelikle eski sevgilileri olan yedi kızı dövmesi gerekmektedir.
Michael Cera, Mary Elizabeth Winstead, Kieran Culkin, Anna Kendrick gibi isimlerin yer aldığı filmin yönetmen koltuğunda Edgar Wright oturuyor.

2. Truman Show (IMDb: 8,1/10)

Herkesin mutlu ve sorunsuz bir kasabada yaşayan Truman Burbank’in hayatı imrenilcek tarzdadır. Güzeller güzeli bir eşe ve mükemmel bir hayata sahip olan Truman, bir gün yolda yürürken öldüğünü sandığı babasını görür. İlk başta bu kişinin babası olup olmadığından emin olamaz ancak içine artık bir şüphe düşmüştür. Babasını birkaç kez daha gören Truman, bir şeyleri keşfetmeye başladıkça hayatının yalanlar üzerine kurulu olduğunu anlamaya başlar.

1998 yapımı filmin yönetmenliğini Peter Weir üstlenirken, oyuncu kadrosunda ise Jim Carrey, Laura Linney, Natascha McElhone yer alıyor.

3. Amelie (IMDb: 8,4/10)

Amélie, her daim hayat dolu ve neşeli bir kadındır. Kendi hayatındaki mutluluğu başkalarının hayatlarını güzelleştirerek sağlayan Amelie’nin hayatta kimsesi yoktur, annesini ve babasını kaybetmiştir. Bir süre sonra kendi yalnızlığının farkına varan Amelie bir anda neşesini kaybedecek gibi olur. Ancak evinde bulduğu bir kutunun sahibini keşfetmesiyle hayatına yeni bir anlam katılır: aşık olmuştur.

Jean-Pierre Jeunet tarafından yönetilen filmde Amélie rolünde ise Audrey Tautou oynamaktadır. 2001 yılında vizyona giren Fransız filmi komedi ağırlıklıdır ve filmde Clotilde Mollet, Dean Baykan, Frankie Pain gibi isimler de Tautou’ya eşlik etmektedir.

4. Ciddi Bir Adam (IMDb: 7,0/10)

Amerika’da bir üniversitede fizik profesörlüğü yaparak sıradan bir hayat sürdüren Larry Gopnik, bir gün karısı Judith tarafından terk edilir. Bu terk edilişin nedeni karısının Larry’nin çalıştığı üniversitede öğrenim görevlisi olan Sy Ableman’a aşık olmasıdır. Judith evden ayrılınca evde nüfus azalmaz çünkü Larry’nin kardeşi Arthur yanına taşınır. Tüm bunlar yetmezmiş gibi çocukları yönünden de şansız biridir: oğlu disiplinsizdir ve kızı da alışveriş bağımlısıdır. Aynı zamanda da kendisine sabotaj mektupları ve rüşvet teklifleri gönderilmektedir. Tüm bunların ortasında Larry ise yapayalnızdır.

Michael Stuhlbarg, Sari Lennick ve Richard Kind’in oynadığı ve yönetmenliğini Joel ve Ethan Coen kardeşlerin yaptığı film, 2009 yılına ait.

5. Minik Şeytan (IMDb: 5,7/10)

Gary adındaki adam hayallerinin kadını olacak nitelikteki güzellikteki Samantha ile yuva kurmuştur. Hayatlarının en güzel günlerini geçiren çiçeği burnunda çiftin aralarında tek bir sorun vardır; o da Samantha’nın oğludur. Gary, üvey oğluyla arasını iyi tutmaya çalışmaktadır ancak oğlanın bir iblis olduğundan da şüphelenmeye başlamıştır.
Evangeline Lilly, Owen Atlas, Adam Scott gibi isimlerin yer aldığı filmin yönetmen koltuğunda Eli Craig oturuyor.

6. Striptiz Kulübü (IMDb: 6,1/10)

Genç ve yakışıklı bir adam olan Mike Martingano, hayatı boyunca mobilya tasarımcısı olmak isteyen bir striptiz dansçısıdır. Şov dünyasında Magic Mike olarak bilinen Mike, California’nın en ünlü ve en çok kazanan erkek dansçıları arasındadır. Bir gün genç bir dansçı olan Adam ile tanışan Mike, Adam’ı koruması altına alarak onu da şov dünyasına sokmaya yardımcı olur. Adam’ın kız kardeşi Paige ile tanışan Mike, şov dünyasını bırakıp hayalini kurduğu hayatı yaşamasının mümkün olduğunu hatırlar.

Channing Tatum, Alex Pettyfer, Olivia Munn gibi isimlerin yer aldığı filmin yönetmen koltuğunda Steven Soderbergh oturuyor.

7. Aklı Havada (IMDb: 7,4/10)

Ryan Bingham’ın hayatı Amerika’nın bir ucundan diğer ucuna havalimanlarında, otellerde ve kiralık arabalarda geçmektedir. Ryan tüm uçuş mili programlarının seçkin ve el üstünde tutulan bir üyesi konumuna gelmiştir ve en büyük amacı da 10 milyon uçuş miline ulaşmaktır. Müdürünün Ryan’ı işinden etmekle tehdit etmesi üzerine Ryan aslında insanın bir evinin olmasının nasıl bir his olduğunu düşünmeye başlar.
George Clooney, Vera Farmiga, Anna Kendrick gibi isimlerin yer aldığı filmin yönetmen koltuğunda Jason Reitman oturuyor.

8. Rol Modelleri (IMDb: 6,9/10)


Müşteri temsilcisi olarak hayatlarını devam ettiren Danny ve Wheeler mesai saatinde bir enerji içeceği kamyouna çarparlar ve bu kaza sonunda başlarına bela alarak yargılanırlar. Mahkeme iki kafadara iki seçenek sunar; ya hapse gireceklerdir ya da 150 saatlerini çocuklar ile birlikte geçireceklerdir. Bu seçenek sonucunda hapse girmeyi düşünecek kadar çocuklardan haz etmeyen ikili için artık çok geçtir, çocuklar onları rol model olarak görmeye başlamışlardır.

Paul Rudd, Seann William Scott, Elizabeth Banks gibi isimlerin yer aldığı filmin yönetmen koltuğunda David Wain oturuyor.

9. Adamım Benim (IMDb: 7,0/10)

Emlak komisyonu piyasasında başarılı olan Peter Klaven, hayallerinin kadını olan Zooe ile nişanlanmıştır ve ikili yakında evlenecektir. Ortada bir sorun vardır, Peter’ın sağdıcı olabilecek bir yakın arkadaşı yoktur. Peter, kendisinin tamamen zıttı karaktere sahip olan Sydney Fife ile tanışır ve Sydney ile oldukça yakın arkadaş olurlar. Öyle ki Peter, Sydney’i sağdıcı yapmayı düşünmektedir. Ancak Sydney’in dostluğu yüzünden Peter’ın nişanlısıyla arası bozulur. Peter’ın iki seçeneği vardır; ya nişanlısını ya da en yakın yeni arkadaşını seçecektir.

Paul Rudd, Jason Segel, Rashida Jones gibi isimlerin yer aldığı filmin yönetmen koltuğunda John Hamburg oturuyor.

10. Zor Baba (IMDb: 7,0/10)

Hemşir olarak çalışan Greg Fokker, uzun zamandır birlikte yaşadığı sevgilisi Pam’e evlilik teklifi etmeyi planlamaktadır. Ortada tek bir sorun vardır, o da Pam’in eski bir CIA ajanı olan babası Jack Byrnes’tır. Jack, zor bir adamdır ve bu evliliği onaylaması oldukça zor olacaktır. Pam ve Greg, Jack’in rızasını almak için onun yanına gider ancak bu sırada Pam’in diğer kız kardeşi de evlenmek üzeredir ve bu yüzden işler karışır.
Ben Stiller, Robert De Niro, Teri Polo gibi isimlerin yer aldığı filmin yönetmen koltuğunda Jay Roach oturuyor.

11. Obvious Child (IMDb: 6,8/10)

Günlük hayatında oldukça iyi bir gözlemci olan komedyen Donna Stern, şakalarını günlük hayattan gözlemlediği olaylarla oluşturur. Bir gün tek gecelik bir ilişki sonrası hamile kaldığını fark eden Donna, hiç beklemediği anda bambaşka ve zorlu bir sürece girecektir.
Gillian Robespierre’nin yönetmenliğini üstlendiği filmin oyuncu kadrosunda Jenny Slate, Paul Briganti, Gaby Hoffmann ve Stephen Singer gibi oyuncular bulunuyor.

12. Kahvaltı Kulübü (IMDb: 7,9/10)

Ceza aldıkları için cumartesi gününü okulun kütüphanesinde geçirmek zorunda kalan beş öğrenci, tamamen birbirinden farklı kişiliklere sahip olsa da birbirlerinde ortak noktalar keşfetmeye başlarlar.
Emilio Estevez, Judd Nelson, Molly Ringwald, Ally Sheedy gibi isimlerin yer aldığı kült filmin yönetmen koltuğunda John Hughes oturuyor.

13. The Kissing Booth (IMDb: 6,3/10)

Daha önce hiç öpüşmemiş bir genç kız olan Elle Evans, ilk öpücüğünü lisenin bahar festivalinde gerçekleştirilen bir oyun sayesinde elde eder. Elle için bu bir oyundan ötedir, çünkü hoşlandığı çocuk olan Noah ile öpüşmüştür. Öpücüğün sonrasında Elle ve Noah arasında yakınlaşma olur. Ancak bir sorun vardır: Noah, Elle’nin en yakın arkadaşının abisidir! Elle aşkını mı, arkadaşını mı seçecektir?
Vince Marcello’nun yönetmenliğini üstlendiği filmin oyuncu kadrosunda Joey King, Joel Courtney, Jacob Elordi gibi isimler yer alıyor.

14. The Trip to Italy (IMDb: 6,6/10)

Steve ve Rob yıllar önce İtalya’ya yaptıkları gezide restoran değerlendirmeleri yapmışlardır ve bu değerlendirmeler oldukça başarılı bulunmuştur. İkili başarılı bulunmalarının ardından bir kez daha İtalya’ya gitmek durumundadır. Ancak bu sefer İtalya’nın başka şehirlerinde altı farklı restoranı değerlendireceklerdir.  Bir nevi rakip de sayılan ikili bu yolculuk esnasında arkadaşlıklarını pekiştirirken mesleki ve kişisel hayatlarını da gözden geçireceklerdir.
Michael Winterbottom’ın yönetmenliğini yaptığı filmin başrollerinde Steve Coogan ve Rob Brydon ikilisi bulunuyor.

15. Mutlu Gilmore (IMDb: 7,0/10)

Başarısız bir hokey oyuncusu olan Happy Gilmore, hayatındaki tek varlığı olan büyükannesinin vergi borcu yüzünden evinden çıkarılacağını duyunca bunun için bir şeyler yapmaya karar verir. Gilmore, bir kolu protez olan hocasının da yardımıyla golf sporuna yönelir ve golfun inceliklerini öğrenerek bir golf turnuvasına katılır. Golfte oldukça büyük paralar döndüğünü bilen Gilmore, turnuvada hayatının aşkıyla da karşılaşacaktır. Ancak Gilmore’un hedefinde rakibi olan Shooter McGavin’i de yenerek büyükannesini evinde tutabilmektir.
Adam Sandler, Christopher McDonald, Julie Bowen gibi isimlerin yer aldığı filmin yönetmen koltuğunda Dennis Dugan oturuyor.

16. Sıkı Aynasızlar (IMDb: 7,9/10)

Nicholas Angel, Londra’da polis olarak görev almaktadır. Angel, görevinde gereğinden fazla başarılıdır ve bu yüzden de Sandford kasabasına göreve atanır. Oldukça sakin bir kasaba olan Sandford’da, iki aktörün başı kesilmiş bir şekilde bulununca kargaşa olur. İki aktörün ölümüne kaza denilse de Angel buna ikna olmaz ve olayın iç yüzünü araştırmak ister. Zamanla başka insanlar da ölmeye başlar. Angel, ortağı Danny ile bu işi çözmeyi kafasına koyar.
Simon Pegg, Nick Frost, Martin Freeman gibi isimlerin yer aldığı filmin yönetmen koltuğunda Edgar Wright oturuyor.

17. Game Over, Man! (IMDb: 5,4/10)

Los Angeles’ta lüks bir otelde çalışan üç yakın arkadaş, aynı zamanda video oyunlarını da finanse etmeye çalışmaktadır. Hayatlarını bir şekilde sürdüren üç kafadar, çalıştıkları otele terör saldırısı düzenlenince her şeyleri mahvolur. Teröristler, yıldızların bulunduğu önemli bir partiye saldırı düzenleyip konukları da rehin alırlar. Üç ahbap, çalıştıkları oteli ve sponsorlarını hain teröristlerden kurtarmak için amansız bir mücadeleye girişir.
Adam Devine, Anders Holm, Blake Anderson gibi isimlerin yer aldığı filmin yönetmen koltuğunda Kyle Newacheck oturuyor.

18. Alex Strangelove (IMDb: 6,4/10)


Lisenin sonuncu senesinde olan Alex’in hayatında her şey yolundadır; derslerinin iyi olmasının yanı sıra mükemmel bir ilişkisi ve eğlenceli bir arkadaş grubuna sahiptir. Bir partiye katılan Alex, orada yakışıklı ve çekici bir eşcinsel olan Elliot isimli çocukla tanışır. Bu tanışma Alex’in aklını karıştırır. Elliot, Alex’e aşık olur ve Alex, Elliot’la zaman geçirdikçe onu yakından tanımaya ve ondan hoşlanmaya başlar.
Michael Abela, Daniel Doheny, Brendan Archer gibi isimlerin yer aldığı filmin yönetmen koltuğunda Craig Johnson oturuyor.

19. Dude (IMDb: 5,1/10)

Lisede okuyan dört yakın arkadaş, okulun bitmesine iki hafta kala hayatın gerçek yüzüyle tanışmak zorunda kalır. Gençler sevdiklerinin ölümü, zamanın hızlı akışı, en yakın arkadaşından ayrılma gibi büyük değişimlerle mücadele etmeye çalışırlar.

Olivia Milch’in yönetmen koltuğunda oturduğu filmin oyuncu kadrosunda Lucy Hale, Kathryn Prescott, Alexandra Shipp, Alex Wolff gibi isimler yer alıyor.

20. Pee Wee’nin Büyük Macerası (IMDb: 7,0/10)

Çocuk ruhlu Pee-wee Herman, hayatının macerasına atılmak üzere yola koyulur. Pee-wee’nin ilk işi çalınan bisikletini bulmak için bütün Amerika’yı kat etmek olacaktır, tabii ortalığı bolca da karıştırarak.

Paul Reubens, Elizabeth Daily, Mark Holton gibi isimlerin yer aldığı filmin yönetmen koltuğunda Tim Burton oturuyor.

0 Shares:
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like