1. Ana
  2. Sinema Gündemi
  3. Netflix, Friends’in Telif Hakkını Satın Almak için 100 Milyon Dolar Ödedi

Netflix, Friends’in Telif Hakkını Satın Almak için 100 Milyon Dolar Ödedi

İçerisinde birbirinden kaliteli ve efsaneleşmiş film ile dizileri barındıran Netflix, bugünlerde gözünü bir zamanların efsane dizisi olan Friends’e dikti. Netflix’in Friends’in tüm sezonlarının telif hakkını satın alarak, platformunda yer vermek istediği bildirilmişti. Tüm bunların bir dedikodu olduğu söylenirken, bu hafta Netflix’in orijinal Twitter hesabından atılan bir tweet ile Netflix’in Friends’in telif haklarını almaya çalışması üzerindeki haberler ve Friends’in Netflix’te yer alacağı onaylandı.

Salı günü New York Times Netflix’in Friends’in telif haklarını alıp kendi platformunda yayınlamak için 100 milyon dolar ödeme yaptığıyla ilgili bir rapor yayınladı. Anlaşma hakkında bilgiye sahip birkaç Netflix çalışanı da bu haberleri doğruladı ancak anlaşmanın gizliliği nedeniyle konuşamadıklarını söylediler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>