Arkadaşlarınızda toplandınız ancak izleyecek film bulamıyor musunuz? Netflix hesabınız varsa bunu düşünmenize gerek yok. Netflix üzerinden arkadaşlarınızla kız kıza izleyebileceğiniz en eğlenceli filmler için listeye göz atın.

15. Two Weeks Notice – Aşka İki Hafta (IMDb: 6,1/10)

Milyoner bir müteahhit olan adam, paranın her şeyi satın alabileceği görüşündedir. Çalışanlarına her türlü zorluğu yaşatan müteahhidin en fazla nazını çeken kişi asistanıdır. Ancak bir gün asistanı tüm bunlara karşı olan sabrını tüketir ve işi bırakmaya karar verir.

Sandra Bullock, Hugh Grant, Alicia Witt gibi isimlerin yer aldığı filmin yönetmen koltuğunda Marc Lawrence oturuyor.

14. To All the Boys I’ve Loved Before – Sevdiğim Tüm Erkeklere (IMDb: 7,3/10)

Oldukça çekingen bir genç kız olan Lara Jean, sevdiği tüm erkeklere mektup yazarak onlara olan aşkını bir şekilde bastırmayı sağlamıştır. Bir gün Lara Jean’in yazdığı tüm mektuplar o erkeklere ulaştırılır. Oldukça utangaç bir yapıya sahip olan Lara Jean için her şey çok daha zorlaşacaktır.

Lana Condor, Noah Centineo, Janel Parrish gibi isimlerin yer aldığı filmin yönetmen koltuğunda Susan Johnson oturuyor.

13. Sex and the City: The Movie (IMDb: 5,6/10)

Kadınlarımızın beklediği teklif sonunda gelmiştir; Mr. Big, Carrie’ye evlenme teklifi etmiştir. Ancak Mr. Big evlenme teklifi etmesinin ardından evliliği gerçekten isteyip istemediğine dair şüpheli hareketler sergiler. Mr. Big’in bu davranışları ikilinin ilişkisini sonsuza kadar etkileyecek bir yola sürüklemektedir.

Sarah Jessica Parker, Kim Cattrall, Kristin Davis gibi isimlerin yer aldığı filmin yönetmen koltuğunda Michael Patrick King oturuyor.

12. Pitch Perfect (IMDb: 7,2/10)

Üniversitede ilk yılı olan Beca Barden, bir gün duşta şarkı söylerken The Bellas adı verilen okulun kızlardan oluşan müzik grubuna katılmak için ikna edilir. Gruptaki diğer kızlarla birlikte okuun erkeklerden oluşan müzik grubuna karşı yarışan Beca, kendini eğlenceli bir rekabetin içinde bulur.

Yönetmenliğini Jason Moore’un yaptığı filmde başrolleri Anna Kendrick, Brittany Snow ve Anna Camp paylaşıyor.

11. Mamma Mia (IMDb: 6,4/10)

Sophie Sheridan, annesi Donna ile birlikte, babasının kim olduğunu bilmeden evlenecek yaşa kadar gelmiş bir genç kızdır. Babasının kim olduğunu öğrenmek isteyen Sophie, düğününe annesi Donna’nın 20 yıl önce Yunan adalarında sevgilisi olmuş olan üç erkeği de çağırır. Donna eski sevgililerini karşında görünce şok olur.

Efsane grup ABBA’nın şarkılarıyla renklendirilmiş filmin oyuncu kadrosunda Meryl Streep, Amanda Seyfried, Pierce Brosnan ve daha birçok isim yer alırken, yönetmen koltuğunda Phyllida Lloyd oturuyor.

10. Mother’s Day – Özel Bir Gün (IMDb: 5,7/10)

Atlanta’da yaşamakta olan bir anne grubu ve dul bir babanın maceralarına hazır olun. Garip bir ekip oluşturan bu insanların beraberliklerinden absürt olaylar meydana gelir.

Jennifer Aniston, Kate Hudson, Julia Roberts gibi isimlerin yer aldığı filmin yönetmen koltuğunda Garry Marshall oturuyor.

9. The Kissing Booth – Delidolu (IMDb: 6,3/10)

Daha önce hiç öpüşmemiş bir genç kız olan Elle Evans, ilk öpücüğünü lisenin bahar festivalinde gerçekleştirilen bir oyun sayesinde elde eder. Elle için bu bir oyundan ötedir, çünkü hoşlandığı çocuk olan Noah ile öpüşmüştür. Öpücüğün sonrasında Elle ve Noah arasında yakınlaşma olur. Ancak bir sorun vardır: Noah, Elle’nin en yakın arkadaşının abisidir! Elle aşkını mı, arkadaşını mı seçecektir?
Vince Marcello’nun yönetmenliğini üstlendiği filmin oyuncu kadrosunda Joey King, Joel Courtney, Jacob Elordi gibi isimler yer alıyor.

8. The Break Up – Ayrılık (IMDb: 5,8/10)

Brooke Meyers, Chicago’da sevgilisi Gary Grobowski ile birlikte yaşamaktadır. Ancak Gary hiç olgun bir adam değildir. Brooke sevgilisine ders vermek için ondan ayrılmayı düşünür fakat bir sorun vardır; evi kim terk edecektir? Brooke da Gary de evi terk etmeyi kabul etmeyince ikili arasında tatlı bir savaş başlar.
Romantik komedinin yönetmeni Peyton Reed iken başrollerinde ise Jennifer Aniston ve Vince Vaughn yer alıyor.

7. Bad Moms – Eyvah Annem Dağıttı! (IMDb: 6,2/10)

Yeni bir ayrılık yaşayan Amy, bekar olmasının yanında bir annedir. Ancak Amy’nin hayatı diğer anneler gibi sıkıcı değildir. Bunun nedeni ise sorumluluklarından bıkan kendisi gibi anne olan iki arkadaşıdır. Amy, arkadaşları ile birlikte çılgın bir maceraya atılır.

Mila Kunis, Kristen Bell, Kathryn Hahn gibi isimlerin yer aldığı filmin yönetmen koltuğunda Jon Lucas ve Scott Moore oturuyor.

6. Fifty Shades Darker – Karanlığın Elli Tonu (IMDb: 4,6/10)

Tutkulu bir aşk yaşayan toy Anastasia Steele ve Christian Grey’in ilişkileri son bulmuştur. Anastasia, Christian’ın garip erotik istekleri ve karanlık sırlarıyla başa çıkamamış ve bu yüzden de cesareti kırılmıştır. Yeni bir başlangıç yapar ve Seattle’da bir yayınevinde işe başlar, ancak aklı hala Christian’dadır. Christian ona yeni bir teklifle gelince Anastasia karşı koyamaz ve ilişkileri yeniden başlar. Ana, Christian’ın Elli Ton’unun üzücü geçmişini öğrenme fırsatını da bulacaktır.

Jamie Dornan, Dakota Johnson, Kim Basinger gibi isimlerin yer aldığı filmin yönetmen koltuğunda James Foley oturuyor.

5. The Perfect Date (IMDb: 6,3/10)

Üniversite için yeterli paraya sahip olabilmek adına bir işte çalışan genç ve yakışıklı adam, bir gün sahte sevgili olarak para kazanabileceğini fark eder. Yaptığı işler onu her ne kadar etkilemese de, bir gün sahte sevgili işindeki duyguları gerçeğe döner.

Noah Centineo, Laura Marano, Odiseas Georgiadis gibi isimlerin yer aldığı filmin yönetmen koltuğunda Chris Nelson oturuyor.

4. Unicorn Store (IMDb: 5,4/10)

Masa başı sıkıcı bir işte çalışan ve aykırı bir kadın olan Kit, sanat okulunu bırakmak zorunda kalmıştır. Hayatı rengarenk gören Kit, masa başı bir işte çalışabilecek gibi biri değildir. Bir gün bir anda tek boynuzlu ata sahip olma hayali gerçek olur.

Brie Larson, Samuel L. Jackson, Joan Cusack gibi isimlerin yer aldığı filmin yönetmen koltuğunda da başroldeki Brie Larson oturuyor.

3. Isn’t It Romantic (IMDb: 6,0/10)

Bir mimar, romantik komedi klişelerinden oldukça nefret etmektedir. Ancak bir gün başını vurduktan sonra bir anda her şey değişir. Mimarımız kendini bir anda romantik komedi klişeleriyle bezenmiş bir aşkın içinde bulur.

Rebel Wilson, Liam Hemsworth, Adam Devine gibi isimlerin yer aldığı filmin yönetmen koltuğunda Todd Strauss-Schulson oturuyor.

2. Yes Man – Bay Evet (IMDb: 6,8/10)

Her şeye hayır demeye alışmış bir adam olan Carl Allen, çevresindekilerin bu durumdan rahatsız olması üzerine ona her şeye evet demesini sağlayacak bir değişimi programına katılır. Ancak her şeye evet demesi zamanla onun aleyhine sonuçlar doğurmaya başlayacaktır.

Romantik komedi filmin yönetmenliğini Peyton Reed üstlenirken filmin başrollerinde ise Jim Carrey ve Zooey Deschanel yer alıyor.

1. Friends With Benefits – Arkadaştan Öte (IMDb: 6,6/10)

Arkadaşlıkları gayet iyi bir durumda olan iki yetişkin fiziksel ihtiyaçlarını da arkadaşlıkları içinde karşılayabileceklerini fark eder. Ancak cinselliği arkadaşlıklarına sokmak için tek şart var: aralarında hiçbir duygusal bağ olmayacaktır. Tabii böyle bir şey mümkün olabilirse…

Mila Kunis, Justin Timberlake, Patricia Clarkson gibi isimlerin yer aldığı filmin yönetmen koltuğunda Will Gluck oturuyor.

Bir yanıt yazın
You May Also Like