Ailecek geçireceğiniz bir akşamda film izlemekten keyifli ne olabilir ki? Eğer Netflix aboneliğiniz varsa ve ailecek geçireceğiniz akşamda izleyecek film arıyorsanız bu listeye göz atmadan film seçimi yapmayın.

15. Charlie and the Chocolate Factory – Charlie’nin Çikolata Fabrikası (IMDb: 6,7/10)

Fakir bir hayat süren Charlie de diğer çocuklar gibi Willy Wonka’nın yıllardır kapalı olan çikolata fabrikasını merak etmektedir. Bir gün Willy Wonka, 5 tane çikolatanın altına bilet sakladığını ve bu biletleri bulanların çikolata fabrikasına girme hakkına sahip olacağını duyurur. Çikolata alacak kadar bile parası olmayan Charlie, fabrikaya girmek için elinden geleni yapacaktır.
Johnny Depp, Freddie Highmore, David Kelly gibi isimlerin yer aldığı filmin yönetmen koltuğunda Tim Burton oturuyor.

14. Beauty and The Beast – Güzel ve Çirkin (IMDb: 7,2/10)

Saatler, şamdanlar ve eşyaların canlı olduğu bu sarayda her şey büyülü… Büyünün ortasında kalan genç bir kadın, saraya mahpus edilmiş durumdadır. Sarayın sahibi olan çirkin fakat iyi kalpli prens ise güzel kadınla çakışsalar da ona karşı derin duygular beslemektedir.

Emma Watson, Dan Stevens, Luke Evans gibi isimlerin yer aldığı filmin yönetmen koltuğunda Bill Condon oturuyor.

13. Mars Needs Mom – Marslılar, Annem ve Ben (IMDb: 5,4/10)

Milo, annesinin kaçırılması ile oldukça umutsuzluğa kapılır çünkü annesini insanlar değil, Marslılar kaçırmıştır. Ancak annesini Marslıların eline bırakmama konusunda ısrarcı olan Milo, annesini kurtarmak için işe koyulur. Milo, annesini kurtarma amacıyla çıktığı bu yolda neden tüm annelerin bu kadar özel olduğunu da öğrenir.

Seth Green, Joan Cusack, Dan Fogler gibi isimlerin seslendirme ekibinde yer aldığı filmin yönetmen koltuğunda Simon Wells oturuyor.

12. Meet the Robinsons – Robinson Ailesi (IMDb: 6,9/10)

Lewis, evlatlık alınmış bir çocuktur. Ancak Lewis’ın aklında bir takım sorular vardır; annesi neden onu evlatlık almak istemiştir? Lewis bunun cevabını öğrenmek için Wilbur Robinson ile geleceğe doğru bir yolculuğa çıkar. Bu yolculukta hiç yaşamadığı maceralar yaşarken bir yandan da sorusuna cevap arayacaktır.

Daniel Hansen, Wesley Singerman, Angela Bassett gibi isimlerin seslendirme ekibinde yer aldığı filmin yönetmen koltuğunda Stephen J. Anderson oturuyor.

11. Ratatouille – Ratatuy (IMDb: 8,0/10)

Bir farenin mükemmel yemekler yapabileceğine kim inanır? Remy’nin idolü bir aşçıdır ve onun izinden gitmeye oldukça emindir. Ancak Remy’nin bu tutkusu babasının hiç hoşuna gitmemektedir. Remy, ailesinden uzaklaşmak zorunda kaldığında bir restoranda yeni işe girmiş beceriksiz bir genç ile tanışır ve ona yardım etmeye karar verir.

Brad Garrett, Lou Romano, Patton Oswalt gibi isimlerin seslendirme ekibinde yer aldığı filmin yönetmen koltuğunda Brad Bird oturuyor.

10. Brave – Cesur (IMDb: 7,1/10)

Bildiğiniz tüm prensesleri unutun, Merida tüm prenseslerden çok daha farklı, çok daha cesur. Merida, kraliyetin veliahdı konumundadır ve bu nedenle de evlenmesi gerekmektedir. Ancak Merida’nın hayattaki öncelikleri çok daha farklıdır. Bir gece sinirle istediği dileği kabul olur ve bundan sonra yapması gereken dileğinin düzeltilmesini sağlamaktır.

Kelly Macdonald, Billy Connolly, Emma Thompson gibi isimlerin seslendirme ekibinde yer aldığı filmin yönetmen koltuğunda Mark Andrews ve Brenda Chapman oturuyor.

9. Up – Yukarı Bak (IMDb: 8,3/10)

Çocuklukta tanışan Carl ve Ellie, masum bir hikayenin başlangıcı olurlar. İki çocuk büyür, evlenir ve yaşlanırlar. Ve ne yazık ki Ellie ölür. Ellie’nin tek hayali ise dünyayı gezmekti. Bu yüzden 78 yaşındaki Carl, evini balonlara bağlayıp istediği maceraya atılır.

Edward Asner, Jordan Nagai, John Ratzenberger, Christopher Plummer gibi isimlerin seslendirme kadrosunda yer aldığı filmin yönetmen koltuğunda Pete Docter ve Bob Peterson oturuyor.

8. Despicable Me – Çılgın Hırsız (IMDb: 7,7/10)

Kötü kalpli Gru’nun planlarında Ay’ı çalmak vardır. Planlarını gerçekleştirmek için yola koyulacağı sırada bir anda üç yetimle uğraşmak zorunda kalır. Yetimlerle ilgilenmek zorunda kalan Gru’nun Ay’ı çalma planları da ertelenir.

Steve Carell, Kristen Wiig, Miranda Cosgrove gibi isimlerin seslendirme ekibinde yer aldığı filmin yönetmen koltuğunda Pierre Coffin, Chris Renaud oturuyor.

7. The Princess Switch (IMDb: 6,0/10)

Ayakları yere basan ve kendi kendine geçimini sağlayan Şikagolu bir fırıncı kız ile bir prenses tesadüfen karşılaşmalarının sonucunda birbirlerine ikiz kadar benzediklerini fark ederler. Hayatlarını değiştirme kararı alan kızlar, Noel için hayatlarını değiştirirler ve birbirlerinin hayatlarını yaşarlar.

Vanessa Hudgens’ın başrolünde yer aldığı filmin yönetmen koltuğunda Michael Rohl oturuyor.

6. A Dog’s Purpose – Can Dostum (IMDb: 7,1/10)

Reenkarnasyon ile köpek olarak hayatına devam ettiren tatlı köpeğin öğrenmesi gereken birçok şey vardır. Öğrenmesi gereken sadakat ve sevgiyi sahipleri sayesinde deneyimleyecektir.

Josh Gad, Dennis Quaid, Peggy Lipton gibi isimlerin yer aldığı filmin yönetmen koltuğunda Lasse Hallstrom oturuyor.

5. Mamma Mia (IMDb: 6,4/10)

Sophie Sheridan, annesi Donna ile birlikte, babasının kim olduğunu bilmeden evlenecek yaşa kadar gelmiş bir genç kızdır. Babasının kim olduğunu öğrenmek isteyen Sophie, düğününe annesi Donna’nın 20 yıl önce Yunan adalarında sevgilisi olmuş olan üç erkeği de çağırır. Donna eski sevgililerini karşında görünce şok olur.

Efsane grup ABBA’nın şarkılarıyla renklendirilmiş filmin oyuncu kadrosunda Meryl Streep, Amanda Seyfried, Pierce Brosnan ve daha birçok isim yer alırken, yönetmen koltuğunda Phyllida Lloyd oturuyor.

4. Unicorn Store (IMDb: 5,4/10)

Masa başı sıkıcı bir işte çalışan ve aykırı bir kadın olan Kit, sanat okulunu bırakmak zorunda kalmıştır. Hayatı rengarenk gören Kit, masa başı bir işte çalışabilecek gibi biri değildir. Bir gün bir anda tek boynuzlu ata sahip olma hayali gerçek olur.

Brie Larson, Samuel L. Jackson, Joan Cusack gibi isimlerin yer aldığı filmin yönetmen koltuğunda da başroldeki Brie Larson oturuyor.

3. Görevimiz Tatil (IMDb: 4,8/10)

Hijyen konusunda oldukça takıntılı olan bir anne, çocuklarının ve kocasının ilgisizliğinden yakınmaktadır. Ne yapsa da bir türlü istediği ilgiyi sağlayamayan kadın, çareyi ailesiyle birlikte uzun zamandır bekledikleri tatile çıkmakta bulur.

Filiz Ahmet, Demet Akbag, Sarp Akkaya gibi isimlerin yer aldığı filmin yönetmen koltuğunda Murat Seker oturuyor.

2. Tarzan (IMDb: 7,3/10)

Afrika sahilinde gerçekleşen bir gemi kazasında gemide bulunanlardan yalnızca küçük bir erkek çocuk kurtulmayı başarır. Küçük çocuk yıllar boyunca doğada hayvanlar tarafından yetiştirilir. Bir gün adaya araştırma ekibinin gelmesi ile medeniyetle tanışan Tarzan, aynı zamanda aşk ile de tanışacaktır.

Tony Goldwyn, Minnie Driver, Brian Blessed gibi isimlerin seslendirme ekibinde yer aldığı filmin yönetmen koltuğunda Chris Buck, Kevin Lima oturuyor.

1. Lilo ve Stiç (IMDb: 7,2/10)

Her gece yatmadan önce arkadaşı olması için dua eden küçük kız Lilo, sevimli uzaylı Stitch ile tanışır. Lilo ve Stitch oldukça iyi anlaşır, öyle ki Lilo’nın Stitch’ten başka hiçbir arkadaşa ihtiyacı kalmamıştır. Bir uzaylı olan Stitch’in dünyadaki maceraları eğlenceli bir şekilde gerçekleşirken, uzaylı ajanların onu geri götürmek için dünyaya gelmesiyle işler karışır.

Daveigh Chase, Chris Sanders, Tia Carrere gibi isimlerin seslendirme yaptığı animasyon filminde yönetmen koltuğunda Dean DeBlois ve Chris Sanders oturuyor.

0 Shares:
Bir cevap yazın
You May Also Like