in

MUBI’de Günün Filmi: Under the Sand (2000)

MUBI, Fransa sineması filmlerini seçkisine eklemeye devam ediyor. François Ozon imzalı Under the Sand, platformda yayında. Filmin senaryosunda Ozon’a eşlik eden ikili Emmanuéle Bernheim ve Marina de Van. Ayrıca filmin kadrosunda Charlotte Rampling, Bruno Cremer, Jacques Nolot, Alexandra Stewart ve Pierre Vernier gibi isimler yer alıyor.

“François Ozon sinemasında bir dönüm noktasına işaret eden Kumun Altında, 2000’li yılların unutulmaz filmlerinden biri. Kayıpla baş etmek ve ölümü kabullenmek üzerine şiirsel bir yana sahip bu bol muammalı hikaye, Charlotte Rampling’in perdedeki büyülü gücünü herkese yeniden hatırlatmıştı.” – MUBI

Konu: Marie ve Jean yıllardır mutlu bir evlilik sürdürmektedir. Her yaz olduğu gibi, tatillerini Fransa’nın batısında bir sayfiye evinde geçirirler. Beraber sahile gittikleri bir gün, Marie plajda uyuyakalır. Uyandığında, kocasının yüzmeye gittiğini ve geri dönmemiş olduğunu fark eder.

Written by Arda Ilgaz

22 yaşında, izmirli. bilkent üniversitesi'nde okuyor. trendlere, sinemaya ve spora tutkulu bir mühendis. paul thomas anderson hayranı. dijital platformlar için heyecanlı ama sinema salonlarının önemini kaybetmesinden korkuyor.

Bir cevap yazın

Better Call Saul Dizisinden Yeni Sezon Tanıtımı! 6. Sezon Ne Zaman Yayınlanacak?

Oscar Adayları Açıklandı: The Power Of The Dog, 12 Adaylıkla Zirvede!