in

MUBI’de Günün Filmi: Taste (2021)

MUBI, Singapur sinemasından Lê Bảo imzalı bir ilk filmi seçkisine ekledi. Senaryosunu da Bảo’nun kaleme aldığı filmin başrolünde Olegunleko Ezekiel Gbenga yer alıyor. Berlinale 2021’in öne çıkan filmleri arasında yer alan Taste (Vi), anlatısını hayatı birden bire değişen Nijeryalı futbolcu Bassley üzerinden kuruyor.

“Lê Bảo’nun ilk filmi, sanki başka bir alemden çıkmışçasına benzersiz. Bu hipnotize edici dünyada, kayıp ruhlar kelimelere ihtiyaç duymadan bir araya geliyor ve dil bariyerini aşarak tüm duyulara hitap eden bir ritüel yaratıyor. Ho Chi Minh kentinin kenar mahallelerini mesken tutan bir şiir.” – MUBI

Konu: Vietnam’da yaşayan Nijeryalı futbolcu Bassley, bacağını kırdıktan sonra geçinmekte güçlük çeker. Bassley, ufak tefek işlerini yaptığı dört orta yaşlı kadınla eski bir eve yerleşir, burada kendilerine ait bir dünya kurarlar. Ancak ütopya sonsuza kadar ayakta kalmaz.

Written by Arda Ilgaz

22 yaşında, izmirli. bilkent üniversitesi'nde okuyor. trendlere, sinemaya ve spora tutkulu bir mühendis. paul thomas anderson hayranı. dijital platformlar için heyecanlı ama sinema salonlarının önemini kaybetmesinden korkuyor.

Bir cevap yazın

Warner Bros., I Am Legend’ın Devam Projeleri Üstünde Çalışıyor

Netflix, Hazal Kaya’lı Pera Palas’ta Gece Yarısı Dizisinin Yeni Fragmanını Yayınladı