in

MUBI’de Günün Filmi: Petite Maman (2021)

Beklenen an geldi! MUBI, Portrait of a Lady on Fire ile dikkatleri üzerine çeken Céline Sciamma’nın yeni filmi Petite Maman’ı seçkisine ekledi. Son olarak BAFTA’da Yabancı Dilde En İyi Film adaylığı ile öne çıkan Petite Maman’ın başrollerinde Joséphine Sanz ve Gabriella Sans ikilisi yer alıyor. Senaryosunu da Fransız yönetmen Sciamma’nın kaleme aldığı filmin görüntü yönetmeni Portrait of a Lady on Fire ile bizleri büyüleyen Claire Mathon.

“Çocukluğun gizemlerini keşfe çıkan, hayal gücünü tetikleyen bu melankolik masalda Céline Sciamma, tüm dünyada büyük başarı elde eden Alev Almış Bir Genç Kızın Portresi sonrası, bir çocuğun gözünden sevgi ve kayıp hissine incelikle bakıyor.” – MUBI

Konu: 8 yaşındaki Nelly, çok sevdiği büyükannesinin ölümünün ardından, ona tuhaf şekilde tanıdık gelen, kendi yaşlarındaki gizemli bir kızla ormanda karşılaşır. Yeni arkadaşıyla kısa sürede bağ kuran Nelly, yaşadığı kayıpla baş etmesini ona öğretecek fantastik bir yolculuğa çıkar.

Written by Arda Ilgaz

22 yaşında, izmirli. bilkent üniversitesi'nde okuyor. trendlere, sinemaya ve spora tutkulu bir mühendis. paul thomas anderson hayranı. dijital platformlar için heyecanlı ama sinema salonlarının önemini kaybetmesinden korkuyor.

Bir cevap yazın

Stranger Things Dördüncü Sezonunun Yayınlanacağı Tarih Belli Oldu

Steven Soderbergh İmzalı KIMI, Yayında!