in

MUBI’de Günün Filmi: The Restless (2021)

MUBI, Belçikalı yönetmen Joachim Lafosse’nin son filmi The Restless’ı kullanıcılarıyla buluşturdu. Leïla Bekthi, Damien Bonnard, Gabriel Merz Chammah, Patrick Descamps gibi isimlerin kadrosunda bulunduğu filmin senaryosunu Bernard Lavilliers ve Jean-Paul Brand kaleme alıyor.

“Manik dönemlerinin ardından dibe vuran bir ressamın ailesiyle ve sanatıyla ilişkisinin iç yakan portresi. Joachim Lafosse’un Altın Palmiye için aday olan tutku dolu öyküsü, bipolar bozukluğa dair cesur bir kesit sunarken, duygusal gelgitlerin esiri olarak yaşamanın ne demek olduğunu gösteriyor.” – MUBI

Konu: Leila ve Damien birbirine tutkuyla bağlıdır. Bipolar tanısı alan Damien, hiçbir zaman onun arzuladığı kişi olamayacağını düşünse de, Leila’yla hayatını sürdürmek için çabalar. Leila, onun dibe vurduğu dönemi gördükten sonra, Damien’ı hastalığından bağımsız, sevdiği adam olarak görebilecek midir?

Written by Arda Ilgaz

22 yaşında, izmirli. bilkent üniversitesi'nde okuyor. trendlere, sinemaya ve spora tutkulu bir mühendis. paul thomas anderson hayranı. dijital platformlar için heyecanlı ama sinema salonlarının önemini kaybetmesinden korkuyor.

Bir cevap yazın

Vikings: Valhalla Dizisinin İlk Altı Dakikası Yayınlandı

‘One of Us Lying’ Netflix’te Yayınlandı ve 2. Sezonu Onaylandı