in

MUBI’de Günün Filmi: Skies Of Lebanon (2020)

MUBI, Chloé Mazlo’nun ilk uzun metrajı Skies Of Lebanon’u (Sous le ciel d’Alice) seçkisine ekledi. Yacina Badday’ın, senaryosunda Mazlo’ya eşlik ettiği filmin başrolünde Alba Rohrwacher yer alıyor. Rohrwacher’in yanı sıra filmin kadrosunda Wajdi Mouawad, Isabelle Zighondi, Mariah Tannoury, Jade Breidi ve Odette Makhlouf gibi isimler yer alıyor.

“Chloé Mazlo’nun kendi ailesinden ilham alarak yarattığı Lübnan Semaları, aşkın her türlü savaşa galebe çalacağına dair güçlü bir inancın yansıması. Lübnan’daki iç savaşın tarihini anlatırken animasyonlardan sıkça yararlanan bu taptaze öyküde, Alba Rohrwacher büyüleyici bir performans sergiliyor.” – MUBI

Konu: 50’li yıllarda genç Alice, doğup büyüdüğü İsviçre dağlarını terk ederek, güneşli ve hareketli Beyrut sahillerine yerleşir. Burada, uzaya ilk Lübnanlıyı yollamayı kafasına takmış astrofizikçi Joseph’e sırılsıklam âşık olur. İkisinin yeryüzünde kurduğu cennet, iç savaş başlayınca kesintiye uğrar.

Written by Arda Ilgaz

22 yaşında, izmirli. bilkent üniversitesi'nde okuyor. trendlere, sinemaya ve spora tutkulu bir mühendis. paul thomas anderson hayranı. dijital platformlar için heyecanlı ama sinema salonlarının önemini kaybetmesinden korkuyor.

Bir cevap yazın

Peaky Blinders Dizisinin 6. Sezonundan Yeni Görüntüler Paylaşıldı

Görünenden Fazlası, GAIN’de Yayında