in

Stranger Things Dördüncü Sezonunun Yayınlanacağı Tarih Belli Oldu

Netflix, Stranger Things’in “sonun başlangıcı” olarak nitelendirilen yeni sezonun, ilk kısmyla 27 Nisan’da yayınlanacağını duyurdu! Dizinin yaratıcıları Matt ve Ross Duffer’a göre yeni sezon, Eleven ve arkadaşlarının hikâyesini sona yaklaştırmaya başlaması açısından çok daha farklı bir tonda olacak.

Netflix, beşinci sezonun son sezon olacağını açıklarken; Duffer Kardeşler, Stranger Things’in yeni sezonu ve de finaliyle ilgili genel bir açıklamada bulundu: “Yedi yıl önce Stranger Things’in tüm hikâyesini planlamıştık. O zamanlar, hikâyenin beş sezondan daha kısa bir sürede anlatılamayacak kadar büyük çapta olduğunun farkındaydık. Yakında kendiniz de göreceğiniz gibi şimdi finalimize doğru ilerliyoruz. Dokuz senaryo, 800’den fazla sayfa, neredeyse iki yıl süren çekimler, binlerce görsel efekt ve önceki sezonların neredeyse iki katı uzunluğunda bir çalışma süresi ile ‘Stranger Things 4’ şimdiye kadarki en zorlu sezondu, ama aynı zamanda buna en değecek sezondu. Herkes, ortaya çıkan işten inanılmaz derecede gurur duyuyor ve bunu sizinle paylaşmak için sabırsızlanıyoruz. Diziyi mümkün olan en kısa sürede size ulaştırmak için yeni sezonu iki kısım halinde planladık. İlk kısım 27 Mayıs’ta, ikinci kısım ise 1 Temmuz’da yayınlanacak. İşte bu iyi haber! Yakında geliyor. Ve her zamankinden daha iyi. Aynı zamanda ‘sonun başlangıcı’.”

Spoiler alert! İki yıllık süreç boyunca Netflix, dizinin yokluğunda tanıtım fragmanlarıyla hayranları meraklandırmaya devam etti. Kasım ayında yayınlanan en son kesitte ise, Eleven ve Will Byers, Chief Hopper’ın ölümünün ardından üçüncü sezonun sonunda taşındıkları Kaliforniya’daki yeni hayatlarına uyum sağlamaya çalışıyorladı. Burdan bir “sonun başlangıcı” hikâyesinin nasıl çıkacağını kestirebilmek çok güç olsa da Duffer kardeşler, şu ana kadar yaptıklarıyla oldukça heyecan verici bir hikâyenin bizleri beklediğinin en büyük garantisi olarak görülebilir.

 

 

Written by Arda Ilgaz

22 yaşında, izmirli. bilkent üniversitesi'nde okuyor. trendlere, sinemaya ve spora tutkulu bir mühendis. paul thomas anderson hayranı. dijital platformlar için heyecanlı ama sinema salonlarının önemini kaybetmesinden korkuyor.

Bir cevap yazın

Loki İkinci Sezonu Hakkında Bildiklerimiz

MUBI’de Günün Filmi: Petite Maman (2021)