in

MUBI’de Günün Filmi: Krisha (2015)

Her gün yeni bir filmi kullanıcılarıyla buluşturan MUBI’de günün filmi Trey Edward Shults imzalı Krisha (2015). Daha sonrasında Waves (2019) ve It Comes at Night (2017) filmlerinin yönetmenlik koltuğunda oturan Shults, ilk filmi olan Krisha’da izleyicileri bir kadının geçmişle hesaplaşmasına ortak olmaya davet ediyor. Shults, aynı zamanda filmin senaristliğini de üstleniyor.

“Krisha, uzun bir aradan sonra tatilde ailesiyle bir araya gelir. Onun için bu buluşma, eski hatalarını telafi etmek için bir fırsattır. Yemek için hindiyi pişirecek ve sevdiklerine değiştiğini kanıtlayacaktır. Ama Krisha’nın hezeyanları, aile üyelerine unutamayacakları bir tatil yaşatacaktır.” – MUBI

Krisha Fairchild, Alex Dobrenko, Robyn Fairchild ve Chris Doubek gibi isimlerin kadrosunda yer aldığı filmin yapım şirketi A24, Uncut Gems, Hereditary, Good Times ve Lady Bird filmleriyle son yılların çıkış yapan yapım şirketleri arasında yer alıyor. Görüntü yönetmenliğini Drew Daniels’ın üstlendiği filmin müziklerini  Brian McOmber besteliyor. Daniels daha sonrasında It Comes at Night ve Waves filmlerinde yine yönetmen Shults ile beraber çalışmış bir isim.

The Playlist‘ten Charlie Schmidlin, Krisha’yı “çarpıcı bir ilk film” olarka tanımlarken IndieWire‘dan Eric Kohn ise filmi “sıra dışı” bulduğunu belirtiyor. Krisha, Rotten Tomatoes sitesinde 79 film eleştirmeninin oylarıyla %95 Tomatometer puanına sahip ve aynı zamanda Metacritic sitesinde de 86 Metascore ratingi ile dikkatleri üzerine çekiyor. Ana akım sinemadan biraz uzaklaşıp daha bağımsız işlerle tanışmak isteyenler için Krisha iyi bir bir kaçış noktası olabilir!

Written by Arda Ilgaz

22 yaşında, izmirli. bilkent üniversitesi'nde okuyor. trendlere, sinemaya ve spora tutkulu bir mühendis. paul thomas anderson hayranı. dijital platformlar için heyecanlı ama sinema salonlarının önemini kaybetmesinden korkuyor.

Bir cevap yazın

Munich – The Edge of War, Netflix’te Yayında!

Snowpiercer Dizisinin 3. Sezonu Netflix’te Yayınlandı