in

MUBI’de Günün Filmi: Benedetta (2021)

MUBI, Paul Verhoeven’in spekülatif filmi Benedetta’yı seçkisine ekledi. RoboCop ve Black Book filmlerinin yönetmeni Verhoeven, David Birke ile birlikte filmin senaristliğini de üstleniyor. Virginie Efira, Charlotte Rampling, Daphne Patakie, Lamber Wilson, Olivier Rabourdin ve Louise Chevilotte gibi isimlerin kasrosunda olduğu film Cannes Film Festivali’nde Palme d’Or ödülünün en güçlü adayları arasında yer alıyordu.

“Erotik gerilimlerin ustası Paul Verhoeven, kamerasını nereye çevirirse çevirsin, tüm kuralları ayaklar altına alıyor. 17. yüzyılda bir manastırda rahibelerin “yasak aşk”ını anlatırken dini kurumlara eleştirel oklarını saplayan bu sansasyonel öykü, hem zarafet dolu, hem de arsız ve kışkırtıcı.” -MUBI

Konu: 17. yüzyılda yaşanmış olaylara dayanan öyküde, genç bir kadın, vebanın kırıp geçtiği Toskana yakınlarındaki bir manastıra sığınır. Küçük yaştan itibaren mucizelere vesile olan kadın, kısa sürede, çevresinde muazzam bir etki bırakır.

Written by Arda Ilgaz

22 yaşında, izmirli. bilkent üniversitesi'nde okuyor. trendlere, sinemaya ve spora tutkulu bir mühendis. paul thomas anderson hayranı. dijital platformlar için heyecanlı ama sinema salonlarının önemini kaybetmesinden korkuyor.

Bir cevap yazın

Samuel L. Jackson’lı Apple TV+ Dizisi Last Days Of Ptolemy Gray’den İlk Fragman

Enola Holmes Devam Filminden İlk Bilgiler