in

MUBI’de Günün Filmi: Les Deux Amis (2015)

MUBI yine kullanıcılarını bir “ilk filmle” buluşturuyor. The Dreamers (2003), Little Women (2019) ve Love Songs (2007) filmlerindeki perfomanslarıyla öne çıkan Fransız aktör Louis Garrel’ın ilk yönetmenlik deneyimi olan Les deux amis (Two Friends), MUBI’de gösterimde! Filmin senaryosunda Garrel’e eşlik edecek isim ise Sorry Angel (2018) ve Love Songs (2007) filmlerinin senaristi Christophe Honoré.

Filmin başrollerini, Paterson (2016) ve About Elly (2009) filmlerindeki performanslarıyla dikkatleri üzerine toplayan Golshifteh Farahani, Fransız sinemasının tanıdık simalarından Vincent Macaigne ve ayrıca filmin yönetmenliğini ve senaristliğini üstlenen Garrel paylaşıyor.

Clément, bir sandviç tezgahında çalışan Mona’ya çılgınca aşık bir figürandır. Mona’nın kendisini anlaşılması zor kılan bir sırrı vardır. Clément onun kalbini kazanmak konusunda umutsuzluğa düştüğünde tek ve en iyi arkadaşı Abel yardımına koşar. İki arkadaş onu kazanmak üzere işe koyulur. – MUBI

 

Written by Arda Ilgaz

22 yaşında, izmirli. bilkent üniversitesi'nde okuyor. trendlere, sinemaya ve spora tutkulu bir mühendis. paul thomas anderson hayranı. dijital platformlar için heyecanlı ama sinema salonlarının önemini kaybetmesinden korkuyor.

Bir cevap yazın

Disney Plus, Türkiye Dahil 42 Ülkede Daha Hizmet Vereceğini Duyurdu

Amazon Prime Filmi Foe’nun Çekimleri Başladı