in

MUBI’de Günün Filmi: Cow (2021)

MUBI, American Honey, ve Fish Tank filmlerinin İngiliz yönetmeni Andrea Arnold’ın son filmi Cow’u kullanıcılarıyla buluşturuyor. Bir inek üzerinde anlatısını kuran film, Arnold’ın bir propagandası olma niteliğini taşıyor.

“Bana kalırsa her canlının bir iradesi var. Göremediğimiz şeylerden, duygulardan, ruhtan bahsediyorsak, Luma’nın gözlerine bakınca, bunlardan epeyce bir kısmını görebilirsiniz.” -Andrea Arnold

“Usta İngiliz yönetmen Andrea Arnold’ın ilk belgeselinin yıldızı bir süt ineği, Luma. Hayvanların iç dünyasına dair engin bir duygudaşlık geliştiren bu sarsıcı anlatı, insan dışı varlıkların yaşamına bakış açımızı değiştirecek türden koca bir yüreğe sahip.” – MUBI

Konu: Luma isimli bir ineğin günlük yaşamının portresi. Bu süt ineğinin her adımını gözlemci bir bakışla takip eden belgesel, onu yemyeşil çayırlarda, süt verirken, doğum yaparken kayda alıyor.

Written by Arda Ilgaz

22 yaşında, izmirli. bilkent üniversitesi'nde okuyor. trendlere, sinemaya ve spora tutkulu bir mühendis. paul thomas anderson hayranı. dijital platformlar için heyecanlı ama sinema salonlarının önemini kaybetmesinden korkuyor.

Bir cevap yazın

Julia Garner’lı Netflix Dizisi Inventing Anna Yayında

Aşk Taktikleri, Netflix’te Yayında!