1 Nisan’da vizyona giren Marvel Sony filmi Morbius, gişeyi başarısı pek sağlayamamıştı. Çıkışından bu yana bir internet filmi haline geldi. Yapım, yeni duyurulan ilk pencere anlaşmasında Netflix’te yayınlanacak ilk Sony filmleri arasında yer alıyor. 

Sony’nin Morbius’u 2022’de Amerika Birleşik Devletleri’nde Netflix’e getirmeyi planlıyor. Amerika sonrasında da diğer ülkeler için yayınlanacak.

Birden fazla gecikmeyle karşı karşıya kalan Morbius, pandeminin kurbanı oldu. Ocak 2022’de bir kez daha ertelenen yapım, nihayetinde 1 Nisan’da seyirci ile buluştu. Ne yazık ki, film eleştirele maruz kaldı. Fakat yine de gişede 400 milyon hasılat elde etmeyi başardı.

Morbius hakkında

Marvel Comics Universe’nin bir parçası olan film, Jared Leto, Matt Smith ve Adria Arjona’nın oynadığı ve Daniel Espinosa’nın yönettiği ortak Spider-Man Evreninde yer alıyor. Filmin genel konusu ise şu şekilde:

“Biyokimyacı Michael Morbius, kendisini nadir görülen bir kan hastalığından iyileştirmeye çalışır. ancak bunun yerine istemeden kendisine bir tür vampirizm bulaştırır.”

Morbius, Amerika Birleşik Devletleri’nde ne zaman Netflix’te olacak?

1 Ocak 2022 itibarıyla Netflix, yeni Sony anlaşması yapmıştı. Amerika’da yaptığı anlaşmaya göre filmler vizyondan neredeyse hemen sonra Netflix’te yer alıyor.

Sony’den yeni sinema filmlerinin Netflix’e ne zaman geleceğine dair kesin ipuçları üzerinde hala çalışıyor. Uncharted ve Umma’nın çıkış tarihi duyuruları sayesinde iyi bir fikrimiz var.

Sony filmlerinin ya ilk çıkışlarından 120 gün sonra ya da Uncharted ile yaptığımız gibi 147 gün sonra Netflix’e geldiğini gördük. Bu, şu anda Morbius’unda Temmuz 2022’nin sonları ile Ağustos 2022 arasında bir zamanda gelmesi anlamına gelebilir. 

Sinemada yayınlanmasından 120 gün sonra gelirse, 30 Temmuz’da Netflix’te olacak. Uncharted gibi 147 günde gelirse 26 Ağustos 2022’de Netflix’te izleyici ile buluşacak.

Morbius, diğer ülkeler için ne zaman gelecek?

Şu anda Morbius’un Netflix’i uluslararası olarak duyurup duyurmayacağı belli değil. Çünkü Sony’nin Netflix’in uluslararası bölgeleriyle yaptığı anlaşmalar herkes tarafından bilinmiyor.

Netflix’in birçok bölgesinin Sony filmlerini sinemalarda gösterime girdikten yaklaşık iki yıl sonra alıyor. Örneğin Men in Black: International , Haziran 2019’da ilk kez piyasaya sürüldükten sonra Mayıs 2021’de Kanada ve İngiltere’de Netflix’te yayınlandı.

Bir cevap yazın
You May Also Like