Michel Gondry, Amazon Studios ve Chernin Entertainment tarafından yapılacak olan Jonathan Lethem romanından uyarlanan As She Climbed Across the Table’ı yönetmek için harekete geçiyor. Filmin senaryosunu ise Joe Penhall yazacak.

Eternal Sunshine of the Spotless Mind gibi birçok başarılı filme imza atan ünlü yönetmen Michel Gondry, şimdilerde aynı adlı romandan uyarlanacak olan As She Climbed Across the Table filminin yönetmen koltuğuna oturacak. Netflix’in suç draması dizisi Mindhunter’ın senaristi Joe Penhall, Chernin’in yapımcılığını üstlendiği romantik bilim kurgu filminin senaryosunu yazacak. Raffi Adlan ise yönetici yapımcı olacak.

Roman, bir erkek, bir kadın ve onları bekleyen karmaşık bir aşk üçgeni etrafında dönüyor. Fiziği, alternatif gerçeklikleri ve bilimsel nesnellik fikirlerini aşkın tuhaflığı ve takıntılı doğasıyla karıştıran yazar, meslektaşı ile birlikte Lack adını verdikleri bir kara delik yaratan bilim insanı Alice’i anlatıyor. Lack, boşluğuna neyi emdiği, hangi nesneleri kabul ettiği ve diğerlerini reddettiği konusunda çok seçicidir. Alice’e göre bu seçicilik, karşı konulmaz bir kişiliğe dönüşür. Alice’in eski erkek arkadaşı Phillip’e göre boşluk, Alice’i geri kazanmak için neredeyse imkansız ve çok yönlü bir maceraya atılırken yoğun bir kıskançlık duygusu yaratan rakip bir aşık haline gelir.

Kitap ilk olarak 1997 yılında Doubleday tarafından yayınlandı. Jonathan Letham, Motherless Brookly ve Fortress of Solitude gibi romanlarıyla da oldukça tanınıyor.

Gondry, Jim Carrey ve Kate Winslet’in rol aldığı ve kendisine en iyi orijinal senaryo dalında Akademi Ödülü kazandıran 2004 yapımı Eternal Sunshine of the Spotless Mind filminde hafıza ve sevginin karışımını ele almıştı. Ödülü Charlie Kaufman ve Pierre Bismuth ile paylaşmıştı. Film, eleştirmenlerden ve sinemaseverlerden oldukça iyi tepkiler almıştı.

Filmin yapımcısı Raffi Adlan, kariyerinde ilk olarak müzik videosu ile sıçradı ve Daft Punk, Radiohead ve Beck için videolar yarattı. Human Nature, Be Kind Rewind ve The Green Hornet , son olarak Microbe & Gasoline yapıtları arasında yer alıyorEn son kendisini Carrey ile yeniden bir araya getiren Kidding dizisinde yönetmen ve yönetici yapımcı olarak gördük.

As She Climbed Across the Table filminin henüz vizyon tarihi ve oyuncu kadrosu açıklanmadı. Gelişmeleri ilerleyen günlerde sizlere aktarıyor olacağız.

Bir yanıt yazın
You May Also Like