Michael Shannon, Brad Pitt’in başrolünde yer aldığı ve aynı trene binen çok sayıda suikastçının ve çatışmaların anlatıldığı bir çizgi romandan uyarlanan yeni aksiyon filmi “Bullet Train”de yer alacak. 

Zak Olkewicz’in yazacağı senaryoyu ‘Hobbs & Shaw’ yönetmeni David Leitch yönetecek. Leitch aynı zamanda senaryoyu da denetleyecek.

Film, çok satan Japon yazar Kotaro Isaka’nın romanı Maria Beetle’a dayanıyor. Ryosuke Saegusa ve Yuma Terada ise “Bullet Train” projesinin sorumlu yapımcıları olarak yer alıyor.

Kelly McCormick ve Antoine Fuqua, 87North adlı şirket aracılığıyla filmi çekecek. Kat Samick filmin yardımcı yapımcılığını üstlenecek ve Brittany Morrissey, Sony Pictures’ın projesini denetleyen yönetici olarak yer alacak. Filmin konusu ile ilgi detaylar belirsizliğini koruyor ve Shannon’ın hangi rolü oynayacağı da henüz bilinmiyor.

Deadline’ın yaptığı habere göre, Shannon’ın (Knives Out, Man of Steel, Take Shelter), Brad Pitt’in Quentin Tarantino’nun “One Upon a Time in Hollywood” filmiyle En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu dalında Akademi Ödülü kazandığından bu yana başrol oynayacağı ilk film olan “Bullet Train kadrosuna katılan en son aktör. Ne yazık ki, Shannon’ın suikast filminde hangi rolü oynayacağı hakkında herhangi bir ayrıntı verilmedi. Bu yüzden, Shannon’ın kaba bir suikastçı, huysuz bir yolcu veya belki de bir huysuz tren kondüktörü olup olmayacağı konusunda tahminler üretilmeye başlandı.

Michael Shannon ve Brad Pitt
Michael Shannon ve Brad Pitt

Filmde, Pitt’in “Ladybug” lakaplı Amerikan bir tetikçiyi oynayacağı bildirildi. Netflix romantik komedi dizisi The Kissing Booth’un yıldızı Joey King ise, “Prince” adında genç bir suikastçı rolünü oynayacak. Aaron Taylor Johnson’ın (Kick-Ass, Nocturnal Animals) Tangerine adlı bir suikastçıyı oynayacağı düşünülüyor. Cinemax’ın Warrior yıldızı Andrew Koji de kadroya dahil olan oyuncular arasında yer alıyor.

Shannon şu anda Seth Savoy’un Echo Boomers filminde, Nick Robinson, Britt Robertson ve Alex Pettyfer ile birlikte rol alıyor. İlerleyen zamanlarda kendisini Michael Mailer’ın romantik drama filmi Swing’de ve Michael Maren’in  Shriver filminde Kate Hudson ve Don Johnson’la birlikte rol aldığını göreceğiz. Shannon şimdilerde, Nicole Kidman ve Melissa McCarthy ile birlikte bir Hulu dizisi olan Nine Perfect Strangers‘ı çekiyor. Oyuncunun diğer çalışmaları arasında Nocturnal AnimalsThe Shape of Water, Revolutionary Road  ve 99 Homes yer alıyor.

Bullet Train’in vizyon tarihi ise henüz bilinmiyor.

0 Shares:
Bir cevap yazın
You May Also Like