Yönetmen Matt Reeves yakında çıkacak olan The Batman filmiyle birlikte The Dark Knight’ın en son yinelemesi üzerinde çalışıyor. Maalesef bu işlerini görmek için 2022 yılına kadar beklememiz gerekiyor. Fakat bu sırada Reeves, yeni bir korku filmi olan Switchboard’un yapımcılığını üstlenecek. Yapımcılığı, Paranormal Aktivite filminin yapımcısı Steven Schneider ile paylaşacak.

Switchboard, 1940’larda geçiyor ve genç bir santral operatörü kadına odaklanıyor. Kendisini, telefon servisini arayan bir seri katil tarafından hedef alınırken bulan genç kadın, seri katille başa çıkmaya çalışır. Sohbetleri yoğunlaştıkça güvenliğini, akıl sağlığını ve nihayetinde gerçekliğini sorgulamaya başlar.

Filmin senaryosu, 2016’da kara listeye giren ve Sony Pictures tarafından yapılması planlanan bir başka özel senaryo olan Allison Adams adlı filmi yazan oyuncu-senarist Devon Graye tarafından yazılmıştır. Graye’nin ayrıca, 2019’da SXSW’de oynatılan ve Helen Hunt’ın başrolünde oynadığı I See You adında bir gerilim filmi var. Senarist, son yıllarda stüdyolara başka birkaç senaryo daha sattı ve bu yüzden yazarın açıkça bazı iyi işler ortaya koyduğunu söyleyebiliriz.

Reeves’in en son yönettiği korku filmi Let Me In adlı bir vampir filmiydi. Ondan önce çıkardığı film, çığır açan bilim kurgu korku filmi Cloverfield’di. O zamandan beri, Dawn of the Planet of the Apes ve War for the Planet of the Apes ve şimdi de Batman dahil olmak üzere gişe rekorları kıran filmler ortaya koyuyor. Sadece yapımcılığı üstlenecek olmasına rağmen, Reeves’in bunun gibi özel bir senaryo projesine katılması için hikayede cazip bir şeyler olması gerekiyor.

Matt Reeves, Insidious serisinin, devam filmi Blair Witch’in ve Pet Sematary’nin de yapımcılığını üstlenen Steven Schneider ile birlikte Switchboard’un yapımcılığını üstlenecek. İkili, Dark Hell prodüksiyon şirketinden Armaan Zorace, Picture Films’den Margot Hand ve Joshua Thurston ve 6th & Idaho’dan Rafi Crohn ile çalışacaklar.

Şu anda, Switchboard’un çekimlerinin ne zaman başlayacağı veya filmin piyasaya hangi tarihte sürüleceği konusunda bir bilgi bulunmuyor. Fakat, film ile ilgili bilgiler paylaşıldıkça sizleri haberdar edeceğiz.

0 Shares:
Bir cevap yazın
You May Also Like