Black Panther devam filmi çekimleri yıldız Chadwick Boseman’ın ani ve beklenmedik ölümü nedeniyle arka plana atıldı. Yapımcı Ryan Coogler ve Marvel da acının taze olması nedeniyle Mart 2021’de planlanan prodüksiyon ertelendi. 2009’dan bu yana ilk kez Marvel filmlerinin yayınlanmadığı bir yıla şahit olmuştuk.

Bununla birlikte, pandemi sürecinin sinemaları altüst etmeye ve zarar vermeye devam etmesine karşın, Marvel, yalnızca birden fazla filmle değil, aynı zamanda TV’ye büyük bir adım atarken, 2021’ye şimdiye kadarki en yoğun şeklinde girmek üzere.

The Hollywood’un yaptığı habere göre Marvel, Black Panther 2’nin Temmuz ayında Atlanta’da çekilmeye başlayacak ve çekimler altı ay kadar sürecek.

Ortaya atılan iddialara göre Black Panther devam filminde Chadwick Boseman’ın dijital bir dublörü kullanılacaktı. Fakat, Marvel Studios, bu iddiaların yalan olduğunu açıkladı. Başkan yardımcısı Victoria Alonso geçtiğimiz günlerde şöyle dedi: “Hayır. Sadece bir Chadwick vardı ve o da artık bizimle değil. Kralımız maalesef sadece kurguda değil gerçek hayatta da öldü. Şimdi de hikayeye nasıl geri döneceğimizi ve başımıza gelen bu acı verici ve çok korkunç durumda onu onurlandırmak amacıyla ne yapacağımızı düşünmek için biraz zaman istiyoruz.”

Chadwick Boseman

Boseman’ın karakteri için planların tam olarak ne olduğu bilinmiyor, ancak Marvel’ın ona dokunaklı bir yer vereceği düşünülüyor.

Ek olarak, Netflix’in Narcos: Meksika yıldızlarından biri olan Meksikalı aktör Tenochumuz Huerta’nın filmde yer alması için görüşmeler sürdürülüyor. Letitia Wright, Lupita Nyong’o, Winston Duke ve Angela Bassett’in yeni film için geri dönmeleri bekleniyor ve bazıları Wright’ın karakterinin daha önemli bir rol üstlenebileceğini söylüyor.

Black Panther 2 özel ilgi görürken birçok Disney+ serisi, Kevin Feige ve yöneticilerinin yoğun incelemeleri altında girdi.

Bu yıl yapım aşamasında olan birkaç Marvel Cinematic Universe projesi olmasına rağmen, son on yılda ilk kez ekranlarımıza hiçbir MCU filmi çıkmadı. Spider-man 3 ve Doctor Strange in the Multiverse of Madness yapım aşamasındalar. Ayrıca, Thor: Love & Thunder, Ant-Man 3 ve Guardians of the Galaxy Vol 3’ün de gelecek yıl Black Panther 2 ile birlikte üretime girmesi bekleniyor.

0 Shares:
Bir cevap yazın
You May Also Like