Marvel Studios’un Moon Knight serisine ek yönetmenler eklendi.

Bilim kurgu korku filmleri The Endless and Synchronic’in arkasındaki bağımsız tür film yapımcıları Justin Benson ve Aaron Moorhead, Oscar Isaac’ın başrolünü oynayacağı ‘Moon Light’ dizisinin yönetmenleri olarak Ortadoğu draması Clash’in arkasındaki Mısırlı yönetmen Mohamed Diab’ın ekibine katılacaklar.

Diab, bölümlerin oldukça büyük bir bölümünü yönetiyor. Umbrella Academy’den Jeremy Slater, senaryo yazarı ekibine liderlik ediyor. Anlaşıldığı üzere Benson ve Moorhead dizinin sadece birkaç bölümünü yönetecek.

Moon Knight, Marvel’ın 1975 yapımı Werewolf by Night # 32’deki çıkışından bu yana birkaç farklı çekim alan Marvel’in kült karakterlerinden biridir. Bu karakter Marc Spector’dur.

Henüz kadronun açıklanmasa da, Ekim 2020’de söylenenlere göre, Oscar Isaac’ın başrolü oynamak için görüşmelerde bulunduğunu bildirilmişti. Isaac, dissosiyatif kimlik bozukluğu farklı farklı kişilikler olarak kendini gösteren Marc Spector’ı oynayacaktı. Marvel Comics’teki karakterin bir yinelemesinde Spector, Mısır’ın ay tanrısı Khonshu’nun da vücut bulmuş hali şeklinde olacağı söylendi. Marvel Studios’dan Kevin Feige, dizide Mısır ikonografisini kullanacağını söyledi. Diab’ın film yapımcılık kariyeri de bu sayede Mısır’da başladı.

‘Moon Knight’ dizisinin çekimlerine Mart ayından itibaren Budapeşte’de başlaması bekleniyor.

Bazen filmlerinde yazı yazmaktan oyunculuğa, yönetmenliğe ve yapımcılığa, çekime ve düzenlemeye kadar her şeyi yapan Benson ve Moorhead, 2013 yapımı Resolution ile başlayan düşük bütçeli korku filmleri için film festivallerinde övgüler aldılar.

Yönetmenler Resolution filminden sonra, 2014’te korku filmi antolojisi filmi “V / H / S Viral” de bir bölümü yönettiler. 2018’in “The Endless” filminde Benson ve Moorhead, “Resolution” da oynadıkları UFO kültünün üyeleri olarak küçük rollerini yeniden canlandırdılar. Son olarak, Jamie Dornan ve Marvel’ın ana karakteri Anthony Mackie’nin oynadığı korku filmi “Synchronic” i yönettiler. Bu film, 2019 Toronto Uluslararası Film Festivali’nde giriş yaptı ve geçtiğimiz Ekim ayında sınırlı sayıda gösterildi.

İkili ayrıca Neon’un 2020’de piyasaya sürdüğü Amy Seimetz’in psikolojik gerilim filmi She Dies Tomorrow’un yapımcılığını üstlendi.

Benson ve Moorhead CAA tarafından temsil edilmektedir.

Bir yanıt yazın
You May Also Like