Amazon Studios, Film 45, Amblin Television ve Tripod Media, yönetmen Ryan White’ın yeni uzun metrajlı belgeseli “Good Night Oppy”nin ortak yapımcılığını üstleniyor.

Film, Mars keşif gezgini Opportunity’nin gerçek hikayesini ve robot ile onu yaratan insanlar arasında kurulan bağı anlatıyor. “Oppy” lakaplı Opportunity’nin başlangıçta yalnızca 90 gün yaşaması bekleniyordu, ancak Kızıl Gezegeni yaklaşık 15 yıl boyunca keşfetmeye başladı.

Amazon Studios başkanı Jennifer Salke, “Oppy’nin hikayesini küresel müşterilerimize taşımak için bu olağanüstü ortaklarla çalışmaktan çok heyecan duyuyoruz” dedi. “Oppy’nin yolculuğunu ve iç açıcı hikayesini hayata geçirmek için son derece yetenekli film yapımcısı Ryan White ve Amblin Television and Film 45’teki arkadaşlarımızla birlikte çalışmaktan da mutluluk duyuyoruz.”

ILM tarafından yaratılan etkileyici görsel efektler sayesinde, izleyiciler robotun yanında Mars’a taşınacak. Opportunity’nin “küçük kız kardeşi” Perseverance’ı geçen ay başarılı bir şekilde Mars’a indiren JPL, film yapımcılarına, Oppy’nin misyonu hakkındaki bilimsel uzmanlıkları ve bilgilerinin yanı sıra, film için daha önce hiç görülmemiş görüntülere erişim sağlıyor.

Yapımcılar Amblin Partners’dan Darryl Frank ve Justin Falvey, Film 45’ten Brandon Carroll ve Matt Goldberg ve Tripod Media’dan Jessica Hargrave ve White olacak. Stephen Neely ve Max Wagner, projede yönetici yapımcı olarak görev yapacak. Clint LaVigne, Frank ve Falvey ile birlikte Amblin için projenin günlük gelişimini denetleyecek.

Amblin Televizyonu Frank ve Falvey başkanları “Umut, hırs, macera ve beklentileri aşan Oppy’nin hikayesine ve insanlık ve teknoloji arasındaki özel ilişkinin keşfine aşık olmamak imkansızdı” dedi. “Oppy’nin mucizevi hikayesini hayata geçirmek için Amazon Studios, Film 45 ve Tripod Media’daki arkadaşlarımızla ortak olmaktan daha heyecanlı olamazdık.”

Daha önce White, Kuzey Koreli lider Kim Jong-un’un erkek kardeşinin Sundance’de galası yapılan ve övgülerle gösterilen cinayetini araştıran 2020 belgeseli “Assassins”i yönetti. White ayrıca Apple TV Plus’taki ilk belgesel dizisi “Visible: Out on Television”ı yönetti. Ayrıca Hulu’nun “Ask Dr. Ruth” ve Emmy’ye aday gösterilen Netflix dizisi “The Keepers” gibi çok sayıda dizi de yönetti. Sundance’de Yönetmenlik Ödülü’nü kazandı ve HBO’nun “The Case Against 8” dalında Akademi Ödülü için kısa listeye alındı.

 

Bir cevap yazın
You May Also Like