in

Listenize Eklemeniz Gereken Amazon Prime’daki En İyi 7 Gerilim Filmi

Zekice hazırlanmış bir gerilim filminden daha heyecan verici bir şey yoktur. Hikayedeki öngörülemeyen kıvrımlar ve son sahneye sürüklenen gerilim sizi adeta ekrana yapıştırır. Siz de eğer bu hafta böyle bir film izleyip gerilimi ve heyecanı doruklarda yaşamak istiyorsanız bu liste tam da size göre. Amazon Prime Video’da hafta boyunca oynayabileceğiniz en iyi gerilim filmlerinden bazılarını sizler için listeledik. O zaman gelin büyük filmlerin yanı sıra daha az bilinen filmlerin de yer aldığı, Amazon Prime’da bulabileceğiniz en iyi gerilim filmlerinden bazılarına beraber göz atalım.

 

The Report

Gerçek olaylara dayanan bu gerilim filmi, sizi CIA tarafından üstlenilen 11 Eylül tutuklama ve sorgulama programının iç detaylarına götürecek. Ayrıca ajansın bu sırrı Amerikan halkından saklamak için ne kadar uğraştığına da tanık olacaksınız. Adam Driver ve Annette Benning’in başrollerini paylaştığı bu film, henüz izlemediyseniz güzel bir seçenek olabilir.

 

Raazi

Raazi, ordu generallerinden biriyle evlendikten sonra Pakistan topraklarına giren Hintli bir casusun hikayesidir. Filmde Alia Bhatt, her zamanki rollerinden farklı olarak başrolde yer alıyor. Raazi, kaçırmak istemeyeceğiniz bir gerilim filmi.

 

Tumbbad

1918-1947 yılları arasında Maharashtra’da geçen Rahi Anil Barve’nin ilk yönetmenlik denemesi Tumbbad, tanrılar tarafından uğursuzluk getirmiş atalara ait bir hazine arayan bir Konkanastha Brahmin ailesinin üç neslini takip ediyor. Listedeki diğer filmlerin aksine, bu gerilim filminde bir korku filmi hissi bulunuyor. Yine de Tumbbad, izlenmesi gereken Bollywood korku-gerilim filmlerinden biri olarak yer alıyor.

 

Saplantı

Psikolojik gerilim filmi Saplantı’da Sawyer Valentini, bir takipçiden kaçmak için evden uzaklaşan sorunlu bir kadındır. Sawyer, deneyimlerinin bir sonucu olarak hala erkeklerle olan etkileşimlerinden tetiklendiğini fark eder. Highland Creek Davranış Merkezi’nde bir danışmandan randevu alıyor. Randevusunda, farkında olmadan 24 saat orada kalmak ve korkularıyla yüzleşmek için bir imza atar.

 

The Lie

Yol kenarında kızın en iyi arkadaşını gören bir baba ve kız, dans kampına gidiyorlardır. Arkadaşlarına bir gezinti teklif etmeyi bıraktıklarında, iyi niyetleri kısa sürede korkunç sonuçlara yol açar.

 

Talaash

Talaash, oğlunun ölümüyle başa çıkarken aynı zamanda bir aktörün gizemli ölümü vakasını çözmeye çalışan Amir Khan’ın canlandırdığı bir polis memurunun hayatını anlatıyor. Kareena Kapoor Khan ve Rani Mukerji bu filmde yardımcı rollerde görülüyor ve filmde son sahneye kadar çözümsüz bırakılan bir gizem yer alıyor. Gerilim filmlerini seviyorsanız, Talaash bu hafta izleme listenizde olması gereken bir film.

 

7500

7500, kokpitten anlatılan gergin, yoğun bir gerilim filmidir. Berlin’den Paris’e bir uçuş gerçekleştirilir. Yardımcı pilot Tobias Ellis, uçağı olaysız takip eden kalkışa hazırlanır. Sonra yolcu kabininde bağırışlar duyulur. Aralarında 18 yaşındaki Vedat’ın da bulunduğu bir grup genç adam kokpite saldırmaya çalışır. Mürettebat ve saldırganlar arasında bir yandan bireysel hayatları kurtarmak, diğer yandan daha da büyük bir felaketi önlemek arzusuyla bir kavga başlar. Kokpit kapısı bir savaş alanına dönüşür ve Tobias, yaşam ve ölüm üzerinde hakem olur.

 

Written by Aleyna Yiğit

Bir cevap yazın

Anime Dizisi ‘Edens Zero’nun 1. Sezonu 2021’de Netflix’e Geliyor

Benedict Cumberbatch, “Sherlock” 5. Sezonun Gelebileceğini Fakat Yakın Zamanda Olmayacağını Söyledi