Lucasfilm, Kevin Feige yapımı Star Wars uzun metrajlı projesinin yazarını buldu. Açıklamalara göre Marvel Studios şefi Kevin Feige’in merakla beklenen “Yıldız Savaşları” projesi, “Loki” yürütücü yapımcı ve yazar Michael Waldron’un senaryoyu yazmak için imza atmasıyla  büyük bir ilerleme kaydetti.

Feige, yeni Yıldız Savaşları film projesini başlattı ve yapımcılığını Kathleen Kennedy’nin yönettiği Lucasfilm ile yapıyor.

Waldron’un “Yıldız Savaşları” filmindeki çalışması, Disney ile imzaladığı daha büyük bir anlaşmanın parçası. Bu çalışması aslında şirket ve canlı aksiyon filmleriyle uzun vadeli bir ilişki olacağının göstergesi olabilir. Disney Plus dizisi “Loki” deki görevlerinin yanı sıra, Waldron kısa süre önce Marvel Stüdyoları’nın “Doctor Strange in the Multiverse of Madness” filmini yazdı.

Waldron, “Rick and Morty” ve “Community” de dahil olmak üzere, Dan Harmon için çeşitli projeler üzerinde çalışırken büyük başarılara imza attı. Bunun yanı sıra yakın zamanda, Stephen Amell ve Alexander Ludwig’in başrollerini paylaştığı profesyonel güreşçilerden oluşan bir aile hakkındaki Starz draması “Heels”in baş yapımcılığını ve eş yazarlığını yaptı.

Disney ilk olarak Feige’in Eylül 2019’da bir “Yıldız Savaşları” projesi geliştirdiğini doğrulamıştı. Bu arada Lucasfilm, Disney Plus için Yıldız Savaşları listesini oldukça büyük bir şekilde genişletti. Aralık 2020’deki Disney’in Yatırımcılar Günü sunumu sırasında Lucasfilm başkanı Kathleen Kennedy, “The Mandalorian”ın başarısının ardından yayıncı için 10 dizinin daha geleceğini duyurdu.

Buna karşın aynı Yatırımcılar Günü sunumunda Kennedy, resmi olarak sadece iki yeni “Yıldız Savaşları” filmini duyurdu. İlki Patty Jenkins tarafından yönetilecek ve Aralık 2023’te yayınlanacak olan “Rogue Squadron” adlı film, ikincisi ise Waititi ve Krysty Wilson-Cairns (1917) tarafından yazılan bir senaryodan Taika Waititi tarafından yönetilecek olan henüz başlıksız bir film olacak. Ancak Kennedy, Feige’in projesinden veya “Sleight” yazar-yönetmen JD Dillard ve “Luke Cage” yazarı Matt Owens’ın geliştirdiği bir Star Wars filminden bahsetmedi.

Waldron, CAA tarafından temsil edilmektedir.

Bir yanıt yazın
You May Also Like