İspanyolca bir film projesi için iki ikonik isim eşleştirildi. Telemundo’nun başarılı filmi “La Reina del Sur”un yıldızı aktris-yapımcı Kate del Castillo, bir gerilim filminin yapımcılığını ve başrolünü yapmak için eski Netflix VP’si Erik Barmack ile birlikte çalışacak.

Geçici olarak değiştirilebilecek bir başlık olan “Cold, Dead Hands” başlıklı film, Del Castillo’nun Cholawood Productions, Barmack’ın Wild Sheep Content ve hem Los Angeles’ta hem de filmin yaratıcıları Gary ve Julie Auerbach’in yönettiği Park City merkezli Top Dead Center Films’de kuruldu. Gary Auerbach (“Hampton High Revealed”) ayrıca filmin yönetmen koltuğuna oturdu.

Filmin çekimleri 4 Ocak’ta Utah’da başladı. Film, Del Castillo’nun karakterinin uyuşturulmuş ve kaçırılmış bir şekilde ormandaki bir kulübede uyanmasıyla başlıyor. Müzik setindeki bir mesaj ona “oynat” a basmasını söyler. Bir ses, “Ben bir avcıyım” der ve “değerli bir av” olduğu için oraya yerleştirildiğini açıklar. Kabinden beş mil uzakta bir kar arabası vardır. Bunu onu bulmaya başarırsa kazanır. Müzik setindeki ses, etrafta kimse yok ve kabinde onun işine yarayacak hiçbir şeyin olmadığını söylüyor.

Marc Blucas’ın (“The Fix”) başrolünü paylaştığı film, doğal olarak, Del Castillo’nun karakterinin neden bu kadar değerli bir av olduğu ve ilk turdan kaçmak için yapması gereken ahlaki seçimlerle ilgili birçok ince detay ve arka plan içeriyor.

Film Julie Auerbach (“Laguna Beach: The Real Orange County”) ve Kevin Tavolaro (“Josie Jane: Kill the Babysitter”) tarafından yazılmıştır ve Blucas da ortak yazarlık yapmıştır. Del Castillo, Barmack, Cholawood’dan Carmen Cervantes, Auerbachs ve Beck Media’dan Todd Beck yönetici yapımcılar olarak görev yapıyor.

Del Castillo, “Bu filmde, büyük zorluklar yaşayan ancak kendini kurban olarak değil, hayatta kalan olarak tanımlayan bir kadının hikayesi anlatılıyor.” Filmdeki karakterinin muazzam miktarda güç, cesaret, zeka ve şefkati gösterdiğini ve bu karakterle, özellikle de korkularının üstesinden nasıl geldiği ve geçmişinin onu tanımlamasına izin vermeyi nasıl reddettiğini gözler önüne sereceğini söyledi.

Julie Auerbach, “Gerçek bir hayatta kalanın tehlikesini kalp durdurucu bir 90 dakika boyunca yükseltmek, çılgın dünyamızın gerçekliğine dönüşü biraz daha rahat hale getiriyor” dedi. Hikayenin aşırı yoğunluğuna ilham veren de buydu ve Kate her sahnede bunu inanılmaz bir şekilde yerine getiriyor. Umarım dünya çapındaki izleyiciler bu yolculuktan keyif alır” diye ekledi.

Gary Auerbach, “Kate’in inanılmaz duygusal gerçekliği, çekim yaptığımız ürpertici ve karlı Utah dağının fonunda gösterildiğinde daha da öne çıkıyor” diye ekledi.

Bir yanıt yazın
You May Also Like