Edinilen bilgilere göre, Amazon’daki “The Summer I Turned Pretty” dizisinde Lola Tung, Rachel Blanchard, Jackie Chung ve Christopher Briney rol aldı.

Dizi, aynı adlı Jenny Han YA romanına dayanıyor. Roman, bir kız ve iki erkek kardeş arasındaki aşk üçgenine, anneler ile çocukları arasında sürekli gelişen ilişkiye ve güçlü kadın arkadaşlığının kalıcı gücüne dayanan çok kuşaklı bir drama olarak tanımlanıyor. İlk aşk, ilk kalp kırıklığı ve o mükemmel yazın büyüsüyle ilgili bir yetişkinlik hikayesi bulunuyor.

Tung, Belly adlı başrolü karakterini oynayacak. Belly eskiden şaşkın ve garipti, ama bu yaz 16 yaşına basıyor ve alışması biraz zaman alsa da artık bir şeylerin farkına varmaya başlıyor. Her zaman sevdiği biri olan ve kendisine hiç ilgi göstermeyen çocuk Conrad Fisher (Briney), onunla ilgilenmeye başlıyor. Birdenbire arzulanan kişi olmak onu hem heyecanlandırıyor hem de korkutuyor.

Tung, New York’taki La Guardia Sahne Sanatları Lisesi mezunudur ve şu anda Carnegie Mellon’da eğitim görmektedir.

Blanchard, Susannah’ı oynayacak. Susannah, sıcak yürekli ve özgür ruhludur. Belly’nin annesi Laurel’in (Chung) en yakın arkadaşıdır. Lüks sahil kasabasındaki evinde her yaz iki aileyi ağırlar.

Blanchard en son “Another Period”, “Fargo” ve “Peep Show” ve “Flight of the Conchords” ve “You Me Her” adlı birçok TV dizisinde rol aldı. Ayrıca 1996-1999 yılları arasında “Clueless” dizisinde oynadığı biliniyor. Uzun metrajlı filmde ise “Deep Water”da Ben Affleck ve Ana de Armas’la birlikte görünecek.

Chung, Laurel rolünü üstlendi. Alaycı bir mizah anlayışı ve teknolojiden hoşlanmayan bir romancı olan Laurel, Belly’nin annesi. Laurel, bir yıl önce boşandığından beri stresli ve odaklanma sorunu yaşıyor, bu da kariyerinde ilk kez yazı yazmasını etkiliyor.

Chung kısa süre önce “Coming Home Again” adlı uzun metrajlı filmde rol alırken, TV çalışmaları arasında “Station 19”, “Grey’s Anatomy” ve “Deadbeat” yer alıyor.

Briney, Conrad rolünü üstlendi. Heteroseksüel bir öğrenci, yıldız bir sporcu olan Conrad her zaman sorumlu ve ciddidir. Belly, Conrad’ın karamsar ve mesafeli bir hale geldiğini görmek için ailesinin yazlık evine gelir. Onda bir şeyler değişmiştir fakat ne olduğunu söylemez.

Amazon Studios, wiip’in ortak yapımcılığını üstlendiği Jenny Han’ın en çok satan dizisi The Summer I Turned Pretty’nin dizi uyarlaması için sekiz bölümlük bir sipariş verildi. Han, dizinin pilotunu yazdı ve aynı zamanda yönetici yapımcı ve yardımcı şovmen olarak görev yapacak. Gabrielle Stanton ayrıca yönetici yapımcılığını üstlenecek ve birlikte şov yapacak. Karen Rosenfelt ayrıca wiip için Paul Lee, Nne Ebong ve Hope Hartman ile birlikte yürütücü yapımcı olarak görev yapacak. Dizi, Amazon Studios ve wiip arasında bir ortak yapımdır.

“Summer” serisinin ilk romanı ilk olarak 2009’da yayınlandı. 2010 ve 2011’de sırasıyla “It’s Not Summer Without You” ve “We’ll Always Have Summer” devam serileri geldi. Han, bu üç kitaba ek olarak, Netflix’te bir dizi hit filme uyarlanan “To All the Boys” kitaplarını yazmasıyla da tanınıyor. Amazon dizisi, ilk televizyon yazarlığı çalışması olacak.

Bir yanıt yazın
You May Also Like