Van Helsing, vampir avı oyununa geri dönüyor. Universal Pictures, klasik vampir avcısı Van Helsing karakterine yeni bir yaklaşım getirmeye hazırlanıyor. Helsing’in modern hikayesini anlatmak için ünlü yönetmen ve senarist James Wan ve Overlord adlı filmin yapımcısı Julius Avery ile anlaşıldı.

Universal, klasik canavar filmlerindeki karakterleri modern bir yaklaşımla ve yeniliklerle beyazperdeye sunacak. Van Helsing filmini James Wan, Michael Clear ile birlikte Atomic Monster Banner aracılığıyla yapacak. Atomic Monster’dan Judson Scott, baş yapımcı olarak görev alacak.

Wan, Aquaman ve Furious 7 gibi birçok başarılı filmin yönetmen koltuğuna oturmuş olan son yılların en popüler yapımcılarından biridir.

Filmin senaryosunu ise Thor: Ragnarok, Godzilla vs. Kong ve yakında çıkacak Black Widow filmiyle tanınan senarist Eric Pearson kaleme aldı. Juli Avery senaryoyu gözden geçirip yeniden yazacak.

Avery, 2018’de gösterime giren JJ Abrams yapımı 2. Dünya Savaşı zombi filmi Overlord ile tanınıyor. Kendisi o filmden sonra ayrıca Sylvester Stallone’un oynadığı süper kahraman filmi Samaritan’ın yapımını tamamladı.

Van Helsing’in hikayesi aslında Bram Stoker’in 1897 tarihli romanı Dracula’ya kadar uzanıyorHugh Jackman daha önce 2004 Van Helsing filminde rol almıştı ve filmde, Bay Hyde, Wolfman ve Dracula gibi karakterlerle karşılaşan ve bir vampir avcısına dönüşen Hollandalı doktor Van Helsing’i canlandırmıştı. Mumya’nın yönetmeni Stephen Sommers’ın ortaya koyduğu film, çıktığı tarihte izleyenler tarafından büyük bir beğeni yakalayamadı ve dolayısıyla büyük başarılar elde edemedi.

Universal Pictures, bu yılın başlarında sinemalara giren ve 7 milyon dolarlık bir bütçeyle dünya çapında 130,5 milyon dolar hasılat yapan The Invisible Man filmi ile canavar filmlerini yeniden başlattı ve başarılı bir giriş yaptı.

Wan, CAA, Stacey Testro International ve Myman Greenspan tarafından temsil edilmektedir. Avery, CAA tarafından yönetmen olarak temsil edilmektedir. Ayrıca, Brillstein Entertainment Partners ve Gang Tire tarafından temsil edilmektedir. Pearson, ICM Partners ve avukat David Colden tarafından temsil edilmektedir.

Modern bir uyarlaması yapılacak olan Van Helsing’in konusu hakkında henüz herhangi bir bilgi bulunmuyor.

 

Bir cevap yazın
You May Also Like