Adam Wingard’ın yönetmen koltuğuna oturduğu “Godzilla vs. Kong” filminin vizyon tarihi yeniden değiştirildi.

Warner Bros. 21 Mayıs’tan 26 Mart’a kadar filmin çıkış tarihini beklenenden iki ay önceye çektikten kısa bir süre sonra, stüdyo yerel prömiyerini bir hafta daha erteledi. Bu açıklamaya göre “Godzilla vs. Kong”, 31 Mart’ta sinema salonlarında ve yayın hizmeti HBO Max’te eşzamanlı ve uluslararası olarak yayınlanacak.

Planlama duyurusunun bir parçası olarak Warner Bros., James Wan’ın korku filmi “Malignant”ı takvime geri ekleyerek gerilim filmini tarihini 10 Eylül olarak belirledi.

Godzilla vs. Kong, 1962 yapımı ‘King Kong vs. Godzilla’ filminden bu yana iki ana canavarın ekranı ilk kez paylaşacağı film olacak. Ancak bu yeni film tamamen orijinal bir hikayeye sahip veya uyarlama filmi değil.

“Godzilla vs. Kong’s” son gecikmesi, MGM’nin James Bond’un devam filmi “No Time to Die”ı 2 Nisan’dan 8 Ekim’e ertelediği haberine yanıt olarak yapıldı. Sony’nin de ayarlanmış olan “Peter Rabbit 2: The Runaway” filmi 2 Nisan’dan Haziran’a ertelendi.

Warner Bros.’un filmin vizyon tarihini neden geciktirdiğine dair bazı iddialar bulunuyor. Ertelemenin nedeni, 26 Mart 2021 çıkış tarihinin Zack Snyder’ın Justice League’inin yayınlanmasına ayrıldığı iddiası olabilir.

“Godzilla vs. Kong”un arkasındaki yapım şirketi Legendary Entertainment, stüdyonun 2021 filmlerinin tamamını aynı gün yayın hizmeti HBO Max’e gönderme kararı üzerine yasal işlem yapma tehdidinde bulunduktan sonra Warner Bros. ile iyi ilişkiler kurdu. Legendary Entertainment hayal kırıklığına uğramıştı çünkü sık sık işbirliği yaptığı Warner Bros. daha önce Netflix’in canavar filmini satın almak için 250 milyon dolarlık teklifini engellemişti. İki şirketin hayal kırıklıklarını ortadan kaldırdığı ve her iki tarafı da memnun eden bir anlaşmaya karar verdikleri bildirildi.

Adam Wingard, Legendary’nin canavar evreninde “Godzilla”, “Kong: Skull Island” ve “Godzilla: King of the Monsters”ın ardından dördüncü film olan “Godzilla vs. Kong”un yönetmen koltuğuna oturdu. Eric Pearson ve Max Borenstein ise senaryoyu yazdı. Alexander Skarsgard, Millie Bobby Brown, Rebecca Hall ve Brian Tyree Henry gibi başarılı oyuncuların başrollerini paylaştığı film, diğer dünya devlerini destansı bir savaşta karşı karşıya getiriyor.

Bir yanıt yazın
You May Also Like