Warner Bros. ve Efsanevi canavar destanı “Godzilla Vs Kong”ın Mayıs 2021’de yayınlanması planlanıyordu. Yapılan açıklamalara göre film, planlanan çıkış tarihinden iki ay öncesinde, 26 Mart 2021 tarihinde gösterime girecek.

Godzilla vs Kong sinemalarda ve HBO Max’de aynı gün ve tarihinde oynanacak. Aralık ayında duyurulan Warner Bros.’un HBO Max ile yaptığı büyük anlaşmaya göre, şirketin 2021’deki projelerinin tamamını yayın platformuna gönderecek.

Geçtiğimiz aylarda yapılan habelere göre, “Dune” ve “Godzilla vs Kong” gibi yaklaşan Warner filmlerinin yapımcı-finansörü olan Legendary Entertainment şirketi, stüdyonun filmlerini HBO Max’e gönderme konusundaki  kararı nedeniyle Warner Bros.’a karşı yasal yaptırımları düşündüğünü bildirdi. Legendary Entertainment, “Godzilla vs. Kong” için yaklaşık 200 milyon dolarlık bütçenin% 75’ini finanse etti.

Godzilla vs KongGodzilla (2014), Kong: Skull Island (2017) ve Godzilla: King of the Monsters (2019) filmlerini izliyor. Film, Netflix’in Death Note ve You’re Next ve The Guest adlı korku projelerini de yöneten ünlü ve başarılı yönetmen Adam Wingard’a ait. Filmde yer alan oyuncular arasında Alexander Skarsgard, Millie Bobby Brown, Brian Tyree Henry, Shun Oguri, Eiza González, Julian Dennison, Lance Reddick, Kyle Chandler ve Demián Bichir bulunuyor.

Projenin içerisinden pek çok insan, WarnerMedia’nın Legendary Entertainment yöneticilerine duyuru öncesinde önceden haber vermediğini söyledi. İki şirket arasında yapılacak bir anlaşma, her iki taraf da çeşitli seçenekleri ve uygun tazminatı tartışırken yasal bir mücadeleyi önleyecek.

İçeriden biri, Denis Villeneuve’nin “Dune” filminin piyasaya sürülmesiyle ilgili görüşmelerin hala devam ettiğini söyledi. Şu anda Timothée Chalamet’in başrol oynadığı bilim kurgu filminin Ekim ayında yayınlanması planlanıyor.

“Godzilla Vs. Kong” filmi, “Godzilla” ve “King Kong” serilerinin bir karışım filmi olarak biliniyor. Filmin senaryosu Terry Rossio tarafından yazılmıştır ve yönetmen koltuğuna Adam Wingard oturmuştur.

Warner Bros. ayrıca geçtiğimiz günlerde “The Sopranos” filminin önbölüm filmi “The Many Saints of Newark”ı Mart ayında yayınlamayı planlıyordu fakat tarihini sonbaharda gösterime girecek şekilde değiştirdi.

 

0 Shares:
Bir cevap yazın
You May Also Like